PKO BP Ekstraklasa. Kuba Błaszczykowski zwrócił się z apelem do PZPN o zawieszenie rozgrywek - GalaktycznyFutbol
2785
post-template-default,single,single-post,postid-2785,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

PKO BP Ekstraklasa. Kuba Błaszczykowski zwrócił się z apelem do PZPN o zawieszenie rozgrywek

PKO BP Ekstraklasa. Kuba Błaszczykowski zwrócił się z apelem do PZPN o zawieszenie rozgrywek

Podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia zarząd PZPN podjął decyzję, że mimo zagrożenia epidemiologicznego, rozgrywki na szczeblu centralnym będą kontynuowane. Mecze PKO BP Ekstraklasy, Foruna 1 Ligi oraz II ligi będą rozgrywane, ale bez udziału publiczności.

Sytuacja taka nie spodobała się wielu zawodnikom, ale dopiero w czwartek wieczorem Kuba Błaszczykowski zaapelował do władz PZPN o zawieszenie rozgrywek.

Zawodnik Wisły Kraków, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, zamieścił na facebooku list otwarty do osób zarządzających polską piłką.

„Do Władz Polskiej Piłki,

Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie.

Z poważaniem
Jakub Błaszczykowski”

List cieszy się ogromnym poparciem. W przeciągu godziny od publikacji zebrał ponad 11 tysięcy polubień.

Źródło: facebook/Kuba Błaszczykowski

Grzegorz Sawicki

No Comments

Post A Comment