IV liga łódzka. Ranking popularności klubów - GalaktycznyFutbol
2818
post-template-default,single,single-post,postid-2818,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

IV liga łódzka. Ranking popularności klubów

IV liga łódzka. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” sprawdziłem profile zespołów występujących w łódzkiej IV lidze. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

Na wstępie muszę przyznać, że wiele klubów występujących w IV lidze łódzkiej nie dostrzega siły mediów społecznościowych. Mimo najszczerszych chęci i poszukiwań nie udało mi się odnaleźć aktywnych profili LKS-u Kwiatkowice i Zjednoczonych Stryków. Kilka innych zespołów nie aktualizuje wydarzeń, facebookowe strony nie zawierają bieżących informacji. W wielu niższych sprawdzanych przeze mnie ligach (okręgówce, A czy B-klasie) kluby posiadają o wiele sprawniej prowadzone media społecznościowe niż w IV lidze łódzkiej.

Nie może być aż tak pesymistycznie w ocenie ligi i oczywiście mamy kluby w omawianej dziś grupie, którym social media nie są obce. Czołowa piątka rankingu może pochwalić się „sporą” ilością polubień swoich profili.

Piąte miejsce przypadło Ceramice Opoczno – 2517 „lajków”. Wicelider tabeli, Warta Sieradz z ilością polubień 2542, uplasowała się na czwartej pozycji. Lokatę trzecią zajął KEEZA Termy Ner Poddębice, który zbliża się do granicy trzech tysięcy. Na dzień dzisiejszy profil klubu z Poddębic „lubi” 2968 osób.

Dwa kluby przekroczyły już 3 tysiące lajków. Są to: Polonia Piotrków Trybunalski, która zajęła drugie miejsce (3230 „lajków”) oraz KS Kutno. Lider rozgrywek również w rankinkgu popularności okazał się najlepszy. Zwycięstwo zapewnił sobie posiadając profil na facebooku, który polubiło aż 3747 sympatyków.

Zgodnie z przyjęto regułą, pod uwagę nie brałem klubowych rezerw.

Ranking popularności klubów występujących w IV lidze łódzkiej pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 14.03.2020.

 

Grzegorz Sawicki

No Comments

Post A Comment