Ranking popularności „Galaktycznych” klubów, część druga.

Dzisiejszy odcinek cyklu „Ranking popularności klubów” poświęcam po raz drugi zespołom, które najdłużej i najintensywniej współpracują ze mną czy to wcześniej na portalu Futbol.pl czy obecnie na Galaktycznym. 

W zestawieniu wziąłem pod lupę tym razem twitterowe konta „galaktycznej dwudziestki”. Dla przypomnienia podam jakie kluby wzięły udział w tej zabawie, jeśli chodzi o popularność na facebooku.

III liga: NKP Podhale Nowy Targ, Unia Janikowo, LZS Starowice

IV liga: Unia Tarnów, Unia Swarzędz, Lubuszanin Trzcianka

Klasa okręgowa: KS UM Krynki, Unia Ciechanowiec, Okęcie Warszawa, GKS Lechita Kłecko, Sparta Kazimierza Wielka

A-klasa: Tempo Paniówki, Zagłębiak Tucznawa, Pasja Kleosin, MKS Szczawno-Zdrój

B-klasa: LKS Leńcze, Naprzód Świbie, Strzelec Chroberz, Madziar Nieporęt, City Wilanów

Te same zespoły sprawdziłem pod kątem obecności na Twitterze. Z doświadczenia wiem, że większość klubów z niższych lig raczej nie kwapi się do zakładania konta na „tłiterku”. Są jednak takie, które przywiązuję do niego wielką wagę. Co zresztą widać będzie po wynikach mojego zestawienia. Kolejność w rankingu Twittera bardzo różni się od tej, w której brałem pod uwagę profile na facebooku.

Dla przykładu – Unia Tarnów, która okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą „facebookowego” odcinka, w dzisiejszym rankingu zajęła dopiero 16. miejsce. Unia Janikowo, druga na „fejsie”, tutaj uplasowała się na pozycji czternastej. Natomiast trzecia w poprzednim zestawieniu Unia Swarzędz znajduje się na pozycji szóstej, jeśli chodzi o Twitter.

Miejsca 3-4 zajęły NKP Podhale Nowy Targ oraz A-klasowy Zagłębiak Tucznawa, których konta obserwuje po 361 osób.

Drugie miejsce zajęło Okęcie Warszawa, zmierzające do przekroczenia granicy 1000 „followersów”. Obecnie konto „Lotników” obserwuje 916 sympatyków.

Kto zdobył tytuł mistrzowski w rankingu??? Jak przystało na królów Twittera, przypadł on Naprzodowi Świbie. Konto tego klubu obserwuje 5647 osób, a z pewnością w niedługim czasie, zostanie osiągnięta granica sześciu tysięcy. Na Twitterze rządzi Naprzód Świbie!!!

Ranking „Galaktycznych” klubów pod względem liczby osób obserwujących konto na Twitterze. Stan na dzień 18.03.2020.

 

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.