Koniec sezonu w pierwszej grupie III ligi. Nie ma spadków - GalaktycznyFutbol
4785
post-template-default,single,single-post,postid-4785,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Koniec sezonu w pierwszej grupie III ligi. Nie ma spadków

Koniec sezonu w pierwszej grupie III ligi. Nie ma spadków

Trzecioligowe drużyny występujące w pierwszej grupie w tym sezonie ligowym już nie wyjdą na boiska. Taka decyzję podjął Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej odpowiedzialny w tym sezonie za rozgrywki – informuje „Gazeta Współczesna”.

WMZPN podjął decyzję o zakończeniu sezonu w pierwszej grupie III ligi. Ustalono również, że nie będzie spadków do niższej klasy rozgrywkowej, co oznacza, że Ruch Wysokie Mazowieckie, Polonia Warszawa i KS Wasilków zachowają trzecioligowy byt.

Natomiast o tym, który klub uzyska awans ma zadecydować spotkanie pomiędzy Sokołem Ostróda (pierwsze miejsce w tabeli) i rezerwami Legii Warszawa (drugie miejsce). Te drużyny nie rozegrały bezpośredniego meczu w rundzie jesiennej.

Nie można jeszcze podać liczby zespołów jaka wystąpi w przyszłym sezonie w pierwszej grupie III ligi.

– Liczba drużyn w III lidze jest uzależniona od tego, które spadną z II ligi, a tam wciąż rozstrzygnięć nie ma – mówi Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN, cytowany przez „Gazetę Współczesną”.

– Druga liga będzie jeszcze grała. Ponadto nie wiemy, czy wszystkie kluby przystąpią do rozgrywek w nowym sezonie – dodaje.

Źródło: Gazeta Współczesna, własne

No Comments

Post A Comment