Zbigniew Boniek chce, aby mecze Ekstraklasy prowadzili lokalni sędziowie - GalaktycznyFutbol
4834
post-template-default,single,single-post,postid-4834,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Zbigniew Boniek chce, aby mecze Ekstraklasy prowadzili lokalni sędziowie

Zbigniew Boniek chce, aby mecze Ekstraklasy prowadzili lokalni sędziowie

Zbigniew Boniek w rozmowie z serwisem Interia.pl,  zapowiedział, że w czasie pandemii koronawirusa będzie wnioskował o lokalnych sędziów na meczach Ekstraklasy. 

Prezes PZPN stwierdził, że sędziowie podczas pandemii koronawirusa powinni uniknąć podróży i dlatego będzie wnioskował o lokalnych arbitrów po wznowieniu rozgrywek.

– Mamy czasy pandemii, dlatego trzeba unikać podróży, o ile nie jest to konieczne. Dlatego nie wykluczam, że po restarcie mecz z udziałem drużyny z Krakowa poprowadzi sędzia z tego miasta. To samo będzie dotyczyło drużyn z Warszawy, Gdańska czy innych miast – przyznał w rozmowie z Interią Zbigniew Boniek.

– Chodzi nam przecież o to, aby sędzia wykonywał swoją pracę prawidłowo, bez zaglądania na jego adres – dodał.

– Żaden z nich nie pomyli się na korzyść którejś z drużyn dlatego, że akurat mieszka w tym samym mieście, a jeśli już się błąd zdarzy, to z ludzkiej ułomności, a nie zamiaru. Nasi sędziowie są profesjonalistami, żaden nie zaryzykuje swej kariery dla zrobienia celowej pomyłki. Podejrzenia o taką możliwość są w ogóle nie na miejscu. Skończmy z obłudą – kończy Zbigniew Boniek.

 

Źródło: Interia.pl

No Comments

Post A Comment