Tęcza Janków. Prezes klubu Jakub Stachecki: Z nadzieją patrzymy na kolejny sezon - GalaktycznyFutbol
5130
post-template-default,single,single-post,postid-5130,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Tęcza Janków. Prezes klubu Jakub Stachecki: Z nadzieją patrzymy na kolejny sezon

Tęcza Janków. Prezes klubu Jakub Stachecki: Z nadzieją patrzymy na kolejny sezon

Tęcza Janków zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach pierwszej grupy piotrkowskiej B-klasy. Plany awansu trzeba odłożyć na kolejny sezon.

Zespół Tęczy Janków zakończył sezon na trzecim miejscu z dorobkiem 20 punktów. Drużyna odniosła sześć zwycięstw, dwukrotnie zremisowała i tylko raz schodziła z boiska pokonana. Krótkiego podsumowania minionego sezonu, specjalnie dla Galaktycznego, dokonał prezes klubu Jakub Stachecki.

Nasz zespół, po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, przed zakończonym właśnie sezonem, bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki. W ciągu całej rundy jesiennej doznaliśmy jednej porażki ze spadkowiczem z A-klasy Błyskiem Aleksandrów, jednak z przebiegu meczu nie byliśmy zespołem słabszym.

Na własnym boisku byliśmy drużyną niepokonaną. Sposób w jaki wygrywaliśmy kolejne spotkania, dodawał nam pewności siebie i dawał nadzieję na zakończenie sezonu na miejscu premiowanym awansem. Po rundzie zajęliśmy 3. miejsce tracąc do lidera z Tomaszowa zaledwie dwa punkty.

W zimowej przerwie udało nam się pozyskać dwóch młodych zawodników (15 i 16 lat), którzy wnieśli świeżość w nasze poczynania. Mieliśmy zaplanowanych pięć sparingów. Rozegraliśmy tylko dwa, oba z drużynami zajmującymi lokaty na podium w A-klasie (Sęp Czarnocin, Grabka Grabica) i nie ustępując im na boisku ani zaangażowaniem ani umiejętnościami.

Z pełnym zaangażowaniem przygotowywaliśmy się do rundy wiosennej. Na naszych treningach frekwencja sięgała 15-16 zawodników, co jak na B-klasę uważam za ogromny sukces. Sezon został zakończony, naszym zdaniem słusznie, niestety zajęliśmy miejsce na trzecim stopniu podium, co nie dało nam awansu.

Jednak z nadzieją patrzymy na kolejny sezon. 19 maja rozpoczęliśmy ponownie treningi w pełnym składzie i z pełną determinacją czekamy na rozpoczęcie kolejnego sezonu. W ramach przygotowań zostaną u nas w najbliższym czasie wymienione bramki. W planach na ten rok, dzięki naszej Gminie, mamy jeszcze wymianę wiat dla zawodników rezerwowych oraz montaż piłkochwytów. Dodatkowo korzystając z braku meczów na naszym boisku, dzięki pomocy mieszkańców, poprawiamy jakość murawy.

Dziękuję za wypowiedź.

Grzegorz Sawicki

Oferta dla klubów z Niższych Lig. Więcej info TUTAJ

No Comments

Post A Comment