fbpx

Sparta Janowiec Wielkopolski otwiera swoje bramy dla najmłodszych adeptów futbolu. „Alleluja i do przodu, niech faktycznie połączy nas piłka!”

Pierwszy raz w 95-letniej historii Sparty Janowiec Wielkopolski bramy są otwarte dla wszystkich dzieci. Zarząd klubu wyraził wolę utworzenia nowych drużyn młodzieżowych dla najmłodszych mieszkańców naszej okolicy – poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zarząd Sparty zaprasza rodziców z dziećmi wieku od 4 do 10 lat, oferując m.in. bezplatne treningi oraz dojazdy na mecze i turnieje. Zajęcia będą odbywać się pod okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej. Mali adepci futbolu będą brać udział w rozgrywkach organizowanych przez PZPN. Pierwszy trening otwarty odbędzie się już w czwartek 25 czerwca o godzinie 17:00.

Dzięki panu Kamilowi Skarbińskiemu, specjalnie dla portalu GF wypowiedzieli się burmistrz Janowca Wielkopolskiego Leszek Grzeczka i trener Cezary Danke.

Burmistrz Leszek Grzeczka

Myślę, że dobrze się stało, że Sparta, klub z 95-letnia tradycją, poszerzył swoją ofertę dla najmłodszych adeptów piłki nożnej i tym samym uzupełnił ją w tym zakresie o wszystkie grupy wiekowe. Na 95-lecie istnienia klubu to bardzo dobry prezent dla dzieci i rodziców. Do tej pory w Janowcu Wlkp. od kilku lat działała w takich kategoriach wiekowych Szkółka Piłkarska. Jest pewne niebezpieczeństwo, że Janowiec jest zbyt małą społecznością, żeby zapewnić odpowiednią liczbę młodych piłkarzy dla obu podmiotów, ale mam nadzieję, że działacze Sparty i Szkółki, w myśl popularnego w środowisku piłkarskim hasła „Łączy nas piłka”, połączą siły i razem będą działać dla dobra maluchów. Alleluja i do przodu, niech faktycznie połączy nas piłka!

Trener Cezary Danke

Już w poprzednich latach był poruszany temat szkolenia w młodszych kategoriach wiekowych. I zawsze brakowało „kropki nad i”. Teraz nareszcie udało się to zrobić. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ta inicjatywa nie jest robiona przeciwko komukolwiek – chcemy, aby dzieci, a przede wszystkim rodzice mieli prawo wyboru. A trzeba wspomnieć też, że otrzymaliśmy już wcześniej sporo telefonów z pytaniem czy nabór dotyczy też młodszych roczników. To nas zmobilizowalo do działania!

Co może czekać młodych zawodników w naszym klubie? Na pewno nikogo nie odrzucimy! Każdy kto będzie chciał to na pewno dostanie możliwość trenowania czy gry… Baa nawet będziemy starali się mu w tym pomóc… Zajęcia będą prowadzili trenerzy, którzy będą mieli nie tylko uprawnienia instruktorskie czy trenerskie, ale także pedagogiczne. Myślę, że to bardzo ważne, żeby nasza kadra trenerska była odpowiednio przygotowana. Dodatkowo, będziemy motywali naszych trenerów do podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez udział w kursach czy konferencjach.

Zimą udało się reaktywować drużyny juniorskie, które mimo przeciwności losu związanych przede wszystkim z pandemią, nadal są i myślę, że przystąpią do jesiennych rozgrywek. Teraz przyszła kolej na kolejny etap… Żeby Sparta również zaznaczyła swoje miejsce w młodszych kategoriach wiekowych.

Sparta w tym roku obchodzi swoje 95 lat istnienia. Jestem przekonany, że nabór dla dzieci 4-10 lat to wspaniały prezent dla wszystkich tych, którzy przez te 95 lat włożyli serducho i dołożyli cegiełkę do tego aby klub istniał!
A Sparta to ma być miejsce, gdzie znajdzie się miejsce dla przedszkolaka, mlodziaka, juniora, seniora a nawet oldboja, ale również dla rodzin naszych zawodników, którzy z pozostałymi sympatykami klubu stworzą niesamowitą energię.

*******

Inicjatywie Sparty należy tylko przyklasnąć i o ile to możliwe, jak najbardziej nagłaśniać ją w mediach. Często czytamy o podobnych projektach realizowanych w klubach z PKO BP Ekstraklasy czy Fortuna 1 Ligi. Czas może również „panowie dziennikarzy” spojrzeć w dół futbolowej piramidy. Tutaj pomysły w wielu przypadkach palą na panewce ze względu na brak poparcia czy zainteresowania. A są one niejednokrotnie o wiele ciekawsze niż te z tzw. topu, o czym możemy przekonać się w B-klasowej Sparcie Janowiec Wielkopolski.

Projekt mnie zaciekawił i z pewnością na bieżąco będę informował czytelników GF o postępach dzieciaków ze Sparty Janowiec Wielkopolski.

Fot. https://www.facebook.com/spartajanowiec/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.