Czy to już koniec tej listy? Następny klub wycofuje się z rozgrywek śląskiej IV ligi

Dziś informowałem o trzech klubach, które nie przystapią w następnym sezonie do rozgrywek śląskiej IV ligi. Na tym nie koniec, gdyż jest już czwarty zespół…

Beskid Skoczów, Polonia Poraj, Slavia Ruda Śląska wycofały się z rozgrywek IV ligi. Dołącza do nich kolejny klub – Wilki Wilcza.

Każdy z czytelników z pewnością odpowie bez zastanowienia na pytanie co jest powodem takiej decyzji władz klubu z Wilczy. Finanse, finanse i jeszcze raz finanse, bo jak inaczej nazwać źródło problemów z przedłużającym się remontem klubowej szatni. Działacze Wilków nie wyobrażają sobie występów w roli gospodarza na innym boisku i po rozważeniu wielu wariantów, postanowili spasować i wycofać klub z IV ligi.

 – Pod koniec zeszłego roku rozpoczęła się rozbudowa i termomodernizacja budynku klubowego. Z początkiem nastania pandemii koronawirusa firma remontująca stanęła z pracami, a więc my zostaliśmy bez zaplecza i nie będziemy w stanie pod koniec lipca kiedy mają ruszyć rozgrywki korzystać z budynku klubowego. Pobliska szkoła nas nie przyjmie ze względu na koronawirusa, z tego samego powodu gmina nie postawi nam drogich kontenerów, bo pieniądze w dobie pandemii są potrzebne na ważniejsze rzeczy. Możliwość gry na innym boisku też odpada, bo kto nas przyjmie? Kto weźmie na siebie odpowiedzialność przyjęcia innej drużyny na swój obiekt w trakcie trwania pandemii? – powiedział prezes LKS Wilki Wilcza, Ryszard Stawiarz, cytowany przez sport.nowiny.pl.

 – Nie mamy pieniędzy, żeby płacić kary za niespełnienie wymogów licencyjnych. Byłem w Śląskim Związku Piłki Nożnej i przedstawiłem jaka jest sytuacja w naszym klubie – dodał prezes.

W nowym sezonie piłkarskim rozgrywki w czwartej lidze śląskiej toczyć się będą w dwóch grupach. Według wcześniejszych ustaleń mają one liczyć po 17 drużyn. Ostateczne decyzje mają zostać podjęte w nadchodzacym tygodniu. Obserwując tempo w jakim zespoły wycofuja się z rozgrywek, niczego nie można być pewnym.

Nowy sezon śląskiej IV ligi ma ruszyć 25 lipca, runda jesienna trwać będzie do 14 listopada.

Źródło: własne, sport.nowiny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.