GKS Czarni Jaworze. Słów kilka o klubie

Czarni Jaworze to klub, który nawiązał kilka dni temu współpracę z portalem Galaktyczny Futbol i został objęty przez serwis patronatem medialnym. Dziś kilkanaście zdań o Czarnych.

Pierwotna nazwa to KS Czarni Bielsko-Biała. Pod takim szyldem klub powstał w 2003 roku po wycofaniu się z rozgrywek Samarytanina Bielsko-Biała. Czarni przejęli licencję wspomnianego klubu po zakończeniu rundy jesiennej. Przejęto też zawodników, aby dokończyć rywalizację na poziomie B-klasy.

W 2005 roku klub przeniósł swoją działalność do Jaworza i od tego czasu zaczął występować pod nazwą KS Czarni Jaworze. W 2016 roku podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego po kolejny dokonano zmiany na GKS (Gminny Klub Sportowy) Czarni Jaworze.

W klubie oprócz piłki nożnej, prowadzona jest również sekcja siatkówki dziewcząt (10-13 lat).

Największymi sukcesami klubu są dwa mistrzostwa A-klasy, osiągnięte w sezonach 2013/14 oraz 2016/17 premiowane awansem do okręgówki. Ponadto Czarni byli mistrzami B-klasy (2009/2010) oraz zajęli w tej klasie rozgrywkowej drugie miejsce (2003/2004).

Mistrzostwo A-klasy w sezonie 2013/2014

Czarni rozgrywają swoje spotkania na stadionie, który był obiektem treningowym reprezentacji Ukrainy na organizowanych w Polsce w 2019 roku mistrzostwach świata do lat 20. Należy dodać, że Ukraina zdobyła wówczas tytuł mistrzowski.

******

Funkcję prezesa klubu pełni Rafał Stronczyński. Do władz Czarnych należą także:

Wiceprezesi – Szymon Korzus, Artur Mazur
Sekretarz – Aneta Waszek
Skarbnik – Kinga Ekiert
Członkowie zarządu – Artur Podolski, Tomasz Strzelczyk, Dominik Feruga, Marcin Mazur, Sławomir Moczała.

******

W ubiegłym sezonie zespół GKS-u Czarnych Jaworze zajął siódme miejsce w rozgrywkach piątej grupy śląskiej okręgówki (Bielsko-Biała/Tychy). W 15 rozegranych spotkaniach podopieczni Krzysztofa Dybczyńskiego zdobyli 24 punkty, odnosząc 7 zwycięstw, trzykrotnie remisując i ponosząc 5 porażek.

Damian Zdolski

Kadra zespołu przed startem rundy wiosennej sezonu 2019/2020

Kadra I zespołu (stan przed startem rundy wiosennej, która nie doszła do skutku):

Bramkarze:
Paweł Duraj, Marcin Nawrocki

Obrońcy:
Grzegorz Habdas, Aron Żyrek, Szymon Sosna, Tomasz Labza, Marcin Sztykiel

Pomocnicy:
Dariusz Kołodziej, Damian Zdolski, Michał Sztykiel, Adam Paleta, Daniel Lech, Rafał Greń, Janusz Cyran, Patryk Strzelczyk, Damian Ścibor, Marcin Preisner, Jakub Sztykiel

Napastnicy:
Jakub Pilch, Adam Waliczek

Trener: Krzysztof Dybczyński
Kierownik zespołu: Artur Mazur

Szkoleniowiec Krzysztof Dybczyński

Kolejne informacje na temat obecnej sytuacji w klubie już wkrótce. Zachęcam do odwiedzania profilu GKS Czarni Jaworze na Facebooku oraz strony internetowej http://czarnijaworze.futbolowo.pl/.

Informacji udzielił wiceprezes klubu Artur Mazur.

Jedna odpowiedź do “GKS Czarni Jaworze. Słów kilka o klubie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.