fbpx

Opolski ZPN. Regulamin rozgrywek na sezon 2020/2021. Okręgówka w systemie jak Ekstraklasa

Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej, podczas posiedzenia w dniu 24 czerwca, zatwierdził regulaminy rozgrywek na sezon 2020/2021. 

Regulamin Rozgrywek o mistrzostwo 3 ligi grupa III 2020/2021
Zawody w rozgrywkach 3 ligi, grupa III rozgrywane będą systemem mecz i rewanż (każda drużyna rozgrywa z pozostałymi dwa spotkania, jedno jako gospodarz, drugie jako gość).

Regulamin Rozgrywek o mistrzostwo 4 ligi, klasy okręgowej, klasy A i B seniorów, juniorów, juniorów młodszych, trampkarzy oraz młodzików OZPN 2020/2021
4 liga opolska będzie składała się z 22 zespołów. Zawody będą rozgrywane systemem mecz i rewanż.

Rozgrywki Klasy Okręgowej prowadzone będą systemem dwurundowym. I runda –zasadnicza, II runda – finałowa.
w I rundzie – zasadniczej w obu grupach uczestniczyć będzie 20 drużyn, które rozegrają między sobą jeden mecz. Po jej zakończeniu obie grupy zostaną podzielone na dwie grupy, tj. grupę mistrzowską – do której zakwalifikowane będą drużyny, które w tabeli końcowej w swojej grupie po I rundzie zajęły miejsca od 1 do 8 i grupę spadkowa, do której zakwalifikowane będą drużyny, które w tabeli końcowej w swojej grupie po I rundzie zajęły miejsca od 9 do 20. Do rundy II–finałowej drużyny zakwalifikowane do grup mistrzowskich oraz do grup spadkowych, przystępują z takim dorobkiem punktowym i bilansem bramek, jakie uzyskały w podczas rundy zasadniczej. W II rundzie dla drużyn zakwalifikowanych do obu grup mistrzowskich zostanie opracowany nowy terminarz, a drużyny rozegrają między sobą mecz i rewanż.

Drużyny, które po zakończeniu II rundy w swoich grupach mistrzowskich zajmą
1 miejsce uzyskają awans do 4 ligi opolskiej. W II rundzie – finałowej drużyny
zakwalifikowane do obu grup spadkowych rozegrają między sobą jeden mecz i drużyny, które po zakończeniu II rundy w swoich grupach spadkowych zajęły miejsca 15, 16, 17,18, 19, 20 zostaną objęte spadkiem do Klasy „A”. Spadkiem objęta zostanie również jedna drużyna z 14 miejsca, która w wyniku meczów barażowych (mecz i rewanż) przegra z inną drużyną, która w swojej grupie zajęła 14 miejsce.

Pozostałe kwestie regulaminowe znajdziecie TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.