fbpx

Unia Tarnów zwyciężyła w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu

Unia Tarnów pokonała 4:0 zespół Metalu i zdobyła Puchar Polski na szczeblu podokręgu tarnowskiego.

Spokanie odbyło się na boisku Matalu Tarnów, który jest świeżo upieczonym beniaminkiem IV ligi. Ostatnie derby pomiędzy Unią i Metalem, jak poinformował jeden z kibiców, odbyły się w sezonie 1978/1979 na poziomie III ligi. Na boisku Metalu padł wtedy bezbramkowy remis, natomiast Unia na własnym obiekcie zwyciężyła 4:1.

Również cztery bramki zdobyli zawodnicy „Jaskółek” we wczorajszym finałowym spotkaniu pucharu Polski podokręgu Tarnów. Według relacji uzyskanych od jednego z kibiców, przewaga Unii nie podlegała dyskusji. Mniej doświadczony zespół Metalu bronił się do 34. minuty. Wtedy po błędzie bramkarza, gola strzelił Łukasz Popiela. Po zmianie stron bardziej doświadczony zespół „Jaskółek” bezlitośnie wykorzystał błędy gospodarzy w defensywie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unii 4:0.

Metal Tarnów – Unia Tarnów 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Popiela 34, 0:2 Biały 47, 0:3 Nowak 61, 0:4 Biały 81.


Metal: Bijak – J. Magdziarczyk (55 Kawik), Czyż, M. Reczek, Baran – Barczak (55 Wnęk), Szumlański, Myjkowski, Ślęzak (62 Melczenko), Stolarz (71 K. Chwistek) – T. Magdziarczyk (75 J. Gromadzki).
Unia: Lisak – Abowjan, Malisz, Węgrzyn (65 Oszust) – Adamski (68 Wardzała), Orlik (57 Nowak), Ostrowski, Biały, Worobei (62 Miłkowski), Nytko (82 Tyrka) – Popiela.


Sędziował: Szymon Wiśniowski (Tarnów).
Żółte kartki: J. Magdziarczyk, M. Reczek dwie, Szumlański – Malisz.
Czerwona kartka: M. Reczek (90 – druga żółta).

Fot. Unia Tarnów

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.