fbpx

Chełmianka Chełm. Miał być Dawid Janczyk, a jest…zawodnik, który 298 razy wystąpił w Ekstraklasie

Trzecioligowa Chełmianka Chełm podpisała umowę z Tomaszem Brzyskim.

38-letni Tomasz Brzyski związał się z klubem z Chełma rocznym kontraktem. Doświadczony zawodnik ma na swoim koncie 298 występów w rozgrywkach Ekstraklasy, z czego 93 w barwach warszawskiej Legii. Ze stołecznym klubem czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski i trzy razy był triumfatorem rozgrywek o krajowy puchar. Siedmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski, strzelając jednego gola.

Tomasz Brzyski

Tomasz Brzyski jest wychowankiem Lublinianki. Podczas swojej kariery oprócz występów w Legii, doświadczony obrońca zakładał też koszulkę takich klubów jak Orlęta Radzyń Podlaski, Górnik Łęczna, Radomiak, Korona Kielce, Ruch Chorzów, Polonia Warszawa, Cracovia, Sandecja Nowy Sącz oraz Motor Lublin. Ostatnie pół roku Brzyski spędził w Lubliniance.

– Potrzebowaliśmy do formacji obronnej piłkarza z dużym doświadczeniem, z ograniem w wyższych ligach, który też może dużo dać drużynie w ofensywie. Takim zawodnikiem bez wątpienia jest Tomek Brzyski. Wiek w przypadku byłego zawodnika Legii akurat dla nas nie ma znaczenia. Piłkarz ten jest w ciągłym treningu, prowadzi sportowy tryb życia i — jak sam powiedział — ma jeszcze mnóstwo sił do walki i biegania – mówi prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński, cytowany przez klubowe media.

W ubiegłym sezonie Chełmianka Chełm uplasowała się na 17. miejscu w rozgrywkach czwartej grupy III ligi.

Źródło: własne, Chełmianka Chełm

Fot. Chełmianka Chełm

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.