fbpx

Sensacyjny kandydat na szkoleniowca Barcelony. Były piłkarz „Dumy Katalonii” ma odmienić zespół

Patrick Kluivert może zostać trenerem FC Barcelony – informuje „Mundo Deportivo”.

Patrick Kluivert jest byłym zawodnikiem Barcelony, do której trafił z Milanu. Wcześniej występował w Ajaksie Amsterdam. W barwach klubu ze stolicy Katalonii Holender rozegrał 256 meczów, w których zdobył 122 bramki, zdobywając z nią mistrzostwo kraju w sezonie 1998/99. W kolejnych latach Holender grał w Newcastle, Valencii, PSV i Lille.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Kluivert rozpoczął pracę jako trener. Był członkiem sztabu szkoleniowegoAZ Alkmaar, później wyjechał do Australii, gdzie został asystentem w Brisbane Roar. Po powrocie do kraju pracował w NEC Nijmegen i akademii Twente. W 2012 roku Kluivert został asystentem Louisa van Gaala w reprezentacji Holandii, z którą dwa lata później wywalczył brązowy medal na mundialu w Brazylii. W latach 2015-16 był selekcjonerem reprezentacji Curaçao, następnie rozpoczął pracę w PSG.

Według dziennikarzy „Mundo Deportivo” Kluivert miałby teraz otrzymać szansę w Barcelonie. Ta informacja miała zostać bardzo dobrze przyjeta przez szatnię Barcelony. Kluivert, znający specyfikę katalońskiego klubu, miałby przywrócić zespołowi jego charakter i radość z gry.

Za Holendrem przemawiają również bardzo dobre relacje z najważniejszymi postaciami w drużynie.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.