Star Starachowice z wygraną na inaugurację rozgrywek Świętokrzyskiej IV ligi

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Lubrzankę Kajetanów 3:1. Mecz odbył się w ramach 1 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej odsłonie gry. Zespół Arkadiusza Bilskiego już w pierwszym meczu udowodnił, że ruchy personalne przed rozpoczęciem sezonu okazały się strzałem w dziesiątkę. Drużynę opuściło kilku graczy, ale został zachowany tzw. kręgosłup zespołu, czyli zawodnicy, którzy decydowali o jego obliczu w poprzednim sezonie.

Zdawaliśmy sobie doskonale sprawę z tego, że do Kajetanowa jedziemy po pełną pulę. Zadanie udało się w pełni wykonać. Szkoda jedynie, że mecz został okupiony kontuzją – powiedział prezes Staru Emil Krzemiński.

Tak naprawdę już na początku należał nam się rzut karny. W szesnastce nieprzepisowo zatrzymywany był nasz skrzydłowy, jednak sędzia podjął inną decyzję. Rezultat mógłby być jeszcze wyższy, gdyby udało nam zamienić wszystkie okazje na trafienia – dodał.

Na tle przeciwnika byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji. Daliśmy zaskoczyć się tylko raz, ale było to wszystko, na co tego dnia stać było gospodarzy. Poza strzałami z dystansu. Przeciwnikowi nie pozwoliliśmy na zbyt wiele. Zmagania w rundzie jesiennej zaczynamy od wywalczenia 3 punktów. Oby w kolejnych meczach jakie przed nami było podobnie – podsumował prezes Krzemiński.

LUBRZANKA KAJETANÓW – STAR STARACHOWICE 1:3 (0:0)
0:1 Artur Kidoń (50), 0:2 Kacper Błaszczyk (60), 0:3 Mariusz Fabjański (85), 1:3 Hubert Janyst (89)

STAR: Dziułka — Kosztowniak, Gębura Ż, Błaszczyk, Śmigielski, Sarwicki (82. Błażejewski), Nowocień (85. Płatek), Fabjański, Gołyski (89. Białczak), Kopeć (46. Kidoń), Marzec (80. F. Anduła). Trener: Arkadiusz Bilski.

W drugiej kolejce rozgrywek Star Starachowice 25 lipca podejmie na wałsnym stadionie zespół GKS Nowiny.

Zdjęcia przesłał prezes Staru Emil Krzemiński.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.