Dariusz Michalski, wiceprezes Górnika Piaski: Mimo dobrej gry, nie wywozimy z Brudzowic punktów

Zawodnicy Górnika Piaski ulegli Niwom Brudzowice (1:2) na inaugurację rozgrywek sosnowieckiej klasy okręgowej.

Bez punktów wrócili z Brudzowic podopieczni trenera Dariusza Wolnego. Decydującą o porażce bramkę Górnik Piaski stracił w ostatniej minucie gry. Zawodnicy z Piasków pozostawili po sobie drobre wrażenie, co podkreślił w rozmowie z GF, wiceprezes klubu Dariusz Michalski. Działacz zrelacjonował również przebieg spotkania.

– Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, bowiem musieli rozgrywać zawody w upale, który jak mogłoby się wydawać nie wpłynąłby na szybkie tempo tego meczu. Wręcz przeciwnie, w pierwszych minutach obie drużyny chciały zdominować spotkanie i mocno postawiły na atak. Potwierdzeniem może być atomowy strzał Mateusza Stachowicza z ósmej minuty meczu, który wylądował jednak na słupku bramki strzeżonej przez Wojciecha Ciszewskiego. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, dobrą szansę miał Michał Borek, który najpierw oddał celny strzał na bramkę Ciszewskiego, a później nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Niwów – mówi Dariusz Michalski.

– Warto podkreślić również dobrą dyspozycję w tym meczu naszego bramkarza – Rafała Kubicza, który popisywał się dobrymi paradami i nieraz chronił drużynę z Piasków przed stratą bramki. Skapitulował jednak w 28 minucie meczu, kiedy piłkę w polu karnym otrzymał były zawodnik naszej drużyny – Kamil Szydłowski i precyzyjnym strzałem przy słupku wyprowadził Niwy na prowadzenie. Górnik doprowadził do wyrównania w 34 minucie spotkania. Mateusz Stachowicz otrzymał piłkę przed polem karnym, wyprzedził obrońcę i płaskim strzałem pokonał Ciszewskiego. Nasz pomocnik w krótkim czasie miał kolejną świetną sytuację, jednak tym razem jego strzał został zablokowany przez obrońcę drużyny z Brudzowic. Gospodarze także mieli swoje okazje w pierwszej połowie. Najgroźniej było po rzucie rożnym, kiedy do strzału doszedł Rafał Grunt. Jego uderzenie głową wylądowało jednak na poprzeczce bramki strzeżonej przez Rafała Kubicza.

– W przerwie Niwy dokonały dwóch zmian, w tym golkipera. Od początku drugiej części meczu zaatakowali gospodarze. Szanse mieli Rafał Sadowski oraz Kamil Szydłowski. Po upływie czasu do głosu doszedł Górnik. Damian Domagała starał się wykorzystać błąd w porozumieniu bramkarza z obrońcami zespołu z Brudzowic, jednak jego strzał wylądował na bocznej siatce bramki. Potem po raz kolejny dobrą obroną popisał się Kubicz, który obronił strzał Rybaka z około 25 metrów. Następnie z dobrej strony pokazał się zdobywca bramki – Mateusz Stachowicz. Były zawodnik Niwki Sosnowiec otrzymał podanie od Dawida Wanota, dobrze przyjął piłkę i oddał strzał lewą nogą, który obronił Jacek Popiołek.

W drugiej połowie mecz wyglądał już mniej dynamicznie. Zawodnicy obu drużyn wyglądali na zmęczonych trudami spotkania. Mimo to jednak dzielnie walczyli, i pokazali kibicom naprawdę miłe dla oka widowisko. Pod koniec meczu gracze Górnika cofnęli się do obrony i w 90 minucie po błędzie jednego z obrońców zespołu z Piasków bramkę na wagę zwycięstwa drużyny z Brudzowic zdobył Szymon Tokarz. Mimo dobrej gry nie wywozimy z Brudzowic punktów, jednak wola walki i determinacja naszych zawodników o jak najbardziej korzystny wynik zasługuje na wyrazy szacunku i uznania – podsumował wiceprezes Górnika Piaski.

Niwy Brudzowice – Górnik Piaski 2:1 (1:1)

Bramki: 28′ Kamil Szydłowski, 90’Szymon Tokarz – 34′ Mateusz Stachowicz

Skład Górnika: Kubicz- Brzeski, Osuch, Pikuta, Wanot – Jasiński, Męczeński, Stok, Stachowicz, Borek – Domagała. Rez. Więcek, Pękacz.

Tabela TUTAJ

W drugiej kolejce rozgrywek współpracujący z portalem GF Górnik Piaski podejmie na własnym boisku zespół Źródło Kromorów.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.