Zbigniew Boniek: Piłkarz chce przede wszystkim zarobić, a klub i agent chcą zarobić na nim

Zbigniew Boniek, prezes PZPN w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” zabrał głos na temat m.in. zakończenia sezonu PKO BP Ekstraklasy, sytuacji finansowej polskich klubów, a także wyjazdów młodych polskich zawodników do zagranicznych klubów.

Zdaniem prezesa PZPN młodzi piłkarze zbyt szybko opuszczają PKO Ekstraklasę. Dokonują przy tym złych wyborów, często rozwój ich kariery zostaje zastopowany. Zbigniew Boniek bardzo krytycznie odnosi się do masowego exodusu młodych graczy.

– Piłkarz chce przede wszystkim zarobić, a klub i agent chcą zarobić na nim. A kiedy widzisz pieniądze, to czasami tracisz zdrowy rozsądek. Wielu młodych piłkarzy zbyt wcześnie opuszcza ekstraklasę, która jest dobrym miejscem na zdobywanie doświadczeń. A inni dokonują niewłaściwych wyborów dotyczących kraju i klubu – powiedział Boniek.

– W lidze na tzw. dniu meczowym zarabia cztery–pięć klubów, niezależnie od tego, czy gra się w warunkach normalnych, czy przestrzega ograniczeń związanych z pandemią. Pozostałe mają problem. Szczęśliwie, dzięki temu, że sezon został zakończony bez przeszkód, kluby nie stracą wpływów z Canal+ i od sponsorów. A teraz, jak zawsze po zakończeniu rozgrywek, sprzedają najlepszych piłkarzy, żeby ratować budżety – podkreślił.

Źródło: Rzeczpospolita

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.