fbpx

Komunikat Zespołu Medycznego PZPN ws. rozgrywek 2020/2021

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zachorowaniami na COVID-19, Zespół Medyczny PZPN rekomenduje, aby podczas rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 obowiązywały następujące procedury i wytyczne uzależnione od klasy rozgrywkowej.

PKO Ekstraklasa

Zespół Medyczny rekomenduje, aby w ekstraklasie obowiązywały te same procedury medyczne, które były przygotowane na potrzeby wznowienia rozgrywek piłkarskich w okresie pandemii i opisane w dokumencie pt. „Założenia powrotu do treningów i rywalizacji sportowej klubów piłkarskich PKO Bank Polski Ekstraklasy” (projekt roboczy z dnia 17.04.2020 r. z późn. zm.).

W szczególności powinny one uwzględniać:

1. Wytypowanie osób wchodzących w skład  zespołów szkoleniowych, obejmujących zawodników, członków sztabów oraz osoby funkcyjne mające bieżący kontakt z zawodnikami.
2. Przeprowadzanie ankiet medycznych od pierwszego dnia wznowienia treningów wśród członków zespołów szkoleniowych i ich raportowanie do ZM.
3. Przeprowadzenie testów molekularnych (wymazowych, PCR) u wszystkich członków zespołów szkoleniowych niezwłocznie po rozpoczęciu przygotowań do sezonu i powtórzenie tychże po 5-7 dniach, oraz ich raportowanie do Zespołu Medycznego.
4. Przeprowadzanie u wszystkich członków zespołów szkoleniowych, co najmniej raz  w miesiącu (w regularnych odstępach), testów przesiewowych (serologicznych) i – w koniecznych przypadkach – testów molekularnych (wymazowych) oraz raportowanie ich do ZM.

Fortuna 1. Liga, II liga, Puchar Polski – 1/32 finału

1. PZPN przeprowadzi w klubach pierwszej i drugiej ligi oraz u zdobywców PP na szczeblu WZPN, uczestniczących w 1/32 finału Pucharu Polski, badania przesiewowe (serologiczne) i w koniecznych przypadkach badania molekularne (wymazowe, PCR).
2. Każdy klub objęty programem testów wyznaczy grupę maksymalnie do 50 osób, w skład której wchodzą zawodnicy, członkowie sztabów szkoleniowych oraz osoby funkcyjne, zaangażowane w organizację meczów, wchodzące do strefy 0.
3. Kluby będą objęte systemem elektronicznego ankietowania o stanie zdrowia zawodników i pozostałych członków zespołów szkoleniowych.

Sędziowie

Sędziowie pozostaną w systemie monitorowania stanu zdrowia, obejmującym izolację, ankietowanie i wykonywanie testów w koniecznych przypadkach, tak jak funkcjonowało to dotychczas.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.