fbpx

Pozytywny wynik testu na koronawirusa u zawodnika trzecioligowego klubu. Mecze zostaną odwołane

Jeden z zawodników trzecioligowego Gwarka Tarnowskie Góry jest zakażony koronawirusem. Opolski ZPN najprawdopodobniej przełoży mecze tarnogórzan z Polonią Bytom i Lechią Zielona Góra – informuje sportdziennik.com.

Drużyna Gwarka została objęta izolacją. Zespół w piątek miał zmierzyć się na wyjeździe z Polonią Bytom, a w najbliższą środę podjąć Lechię Zielona Góra. Wszystko wskazuje na to, że Opolski ZPN będzie zmuszony odwołać oba spotkania.

Mamy w szatni koronawirusa. Nasze najbliższe mecze się nie odbędą – mówi Krzysztof Górecko, trener Gwarka Tarnowskie Góry, cytowany przez sportdziennik.com.

– W niedzielę 26 lipca wracaliśmy z obozu w Nowym Targu. Poniedziałek i wtorek zawodnicy mieli wolne. W środę jeden z nich zadzwonił z informacją, że nie będzie go na treningu, bo nie za dobrze się czuje. W czwartek powiedział: „Trenerze, wcale nie jest lepiej”. Odparłem, by zrobił sobie wymaz, a będzie spokojniejszy. Niestety, w ten wtorek po 15.00 okazało się, że zawodnik jest zakażony. 13 i 20 sierpnia czekają go dwa kolejne testy – dodaje szkoleniowiec.

Ostatni kontakt z nim mieliśmy już 10 dni temu, ale od razu sanepid zadecydował o bezwzględnej kwarantannie dla wszystkich, którzy przebywali z nim na zgrupowaniu. Nie mamy większych problemów, nie mamy objawów, ale musimy być bezwzględnie w domach i w terminie do dwóch dni każdy z nas przejdzie test. Mam nadzieję, że będziemy zdrowi i nie spędzimy dwóch tygodni w izolacji, tylko już w przyszłym tygodniu wrócimy do zajęć. Niestety, spotkało nas to, co wydarzy się pewnie jeszcze w niejednym klubie – podkreśla trener Gwarka.

Zainteresowane kluby czekają na decyzję Opolskiego Związku Piłki Nożnej, ale nie wydaje się, aby mecze Gwarka z Polonią Bytom i Lechią Zielona Góra odbyły się w zaplanowanych terminach.

Co powiedzieć? Nic nie zrobimy. Nie jesteśmy pierwsi i pewnie nie ostatni – podsumowuje Krzysztof Górecko.

Źródło: sportdziennik.com

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.