fbpx

Galakticos Solna przed derbami gminy Kobierzyce: Gospodarze muszą, a my tylko możemy

W najbliższą sobotę 8 sierpnia zespół Galakticos Solna zmierzy się w derbach gminy Kobierzyce z zespołem WKS Wierzbice. Bedzie to mecz w ramach drugiej kolejki wrocławskiej klasy okręgowej.

Zawodnicy Galakticos w pierwszej kolejce rozgrywek pokonali 2:1 zespół KS Żórawina w debiucie na poziomie klasy okręgowej. W nadchodzącą sobotę przed graczami z Solnej kolejne wyzwanie. Derby gminy Kobierzyce, które wywołują już przed meczem wiele emocji.

Galakticos Solna

W sobotę gramy derby z drużyną z miejscowości obok, dzielą nas 2 km. Już w poprzednim sezonie zajęli oni 3 miejsce w okręgówce i gdyby nie pandemia zapewne skończyłoby się awansem, bo taki mają cel. A w realizacji planów pomagają klubowi środki przekazywane przez jednego z lokalnych przedsiębiorców. W tym sezonie również celują w 4 ligę, o czym głośno mówią – podkreśla Paweł Kukuś z Galakticos Solna (patronat medialny portalu GF).

Działacze naszego sobotniego rywala dokonali kilku wzmocnień, sprowadzając zawodników z doświadczeniem na boiskach 3 i 4 ligowych. Jednakże jak już pokazał remisowy mecz (0:0) WKS-u Wierzbice z GKS-em Kobierzyce, liga będzie bardzo ciekawa i nikt tanio skóry nie sprzeda. Nawet główny kandydat do awansu może stracić punkty w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami – dodaje Paweł.

Mecz zapowiada sie bardzo ciekawie, tym bardziej ze są to derby, a jak powszechnie wiadomo, one zawsze rządzą sie swoimi prawami. W naszej drużynie występują byli zawodnicy WKS: Żak, Janiak, Czerwiński czy Szczytowicz, którzy mają dużo do udowodnienia, podobnie jak i cała nasza drużyna. Gospodarze sobotniego meczu muszą, a my tylko możemy. Zapraszamy wszystkich naszych sponsorów i kibiców – podsumowuje przedstawiciel Galakticos Solna.

Trenerem zespołu z Wierzbic jest Grzegorz Podstawek, który ma za sobą grę między innymi w Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Podbeskidziu Bielsko-Biała czy Polonii Bytom. Obecny szkoleniowiec WKS-u Wierzbice rozegrał 95 meczów na poziomie Ekstraklasie, w których strzelił 20 goli.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 8 sierpnia o godzinie 15 na boisku w Wierzbicach. Czy Galaktyczny beniaminek sprawi niespodziankę? Z pewnością zawodników z Solnej stać na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

„Galaktyczni” z Solnej

Tabela po pierwszej kolejce rozgrywek Klasy Okręgowej Wrocław TUTAJ

Grafika: https://www.facebook.com/WKSWIERZBICEOFFICIAL/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.