Trener bramkarzy Legii Warszawa o formie Artura Boruca: Był w pełnym treningu w zespole Premier Legaue, a tam nie możesz być słaby

Krzysztof Dowhań, trener bramkarzy warszawskiej Legii w rozmowie z „Super Expressem” zabrał głos n atemat aktualnej formy Artura Boruca.

Były bramkarz reprezentacji Polski w minionym sezonie ani razu nie zagrał w pierwszym zespole Bournemouth w Premier League. Krytycy transferu Boruca do Legii używają tego argumentu oraz zarzucają golkiperowi jego wiek. Krzysztof Dowhań, opiekun bramkarzy mistrza Polski twierdzi, że „Holy Goalie” jest w kapitalnej formie fizycznej. Szkoleniowiec nie zgadza się z głosami krytyki.

Z umiejętnościami w tym fachu jest jak z jazdą na rowerze. Jak się nauczysz, to już nie zapomnisz. OK, niektórzy mówią, że ostatnio Artur grał mało. Zgoda, ale był w pełnym treningu w zespole Premier Legaue, a tam nie możesz być słaby czy nieprzygotowany, bo byś nie dał rady. Według mnie Boruc teraz, pod wieloma aspektami, może być lepszy niż gdy odchodził. Doświadczenie, czytanie gry, ustawianie obrony – pod tym względem na pewno przez te wszystkie lata poza Legią zyskał – powiedział Dowhań w rozmowie z „SE”.

– Natomiast jestem o niego spokojny, również pod tym względem fizycznym. Przecież on nie musi biegać po 12-15 kilometrów w meczu… Zresztą, mieliśmy już taką wewnętrzną gierkę, zespół na zespół. No widać było gołym okiem klasę Boruca. Dynamika wciąż jest, doszło jeszcze lepsze ustawianie się, wyprowadzanie piłki, podpowiadanie kolegom – dodał.

Źródło: Super Express 

Fot. Marcin Szymczyk/Legia.Net

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.