fbpx

Nowy główny sponsor Legii Warszawa. Intratny kontrakt mistrzów Polski

Plus500, międzynarodowa firma notowana na londyńskiej giełdzie, została nowym głównym sponsorem Legii Warszawa i od początku sezonu 2020/21 logo firmy będzie widniało na froncie koszulki aktualnych Mistrzów Polski – informuje biuro prasowe mistrzów Polski.

Marka Plus500 jest znana wśród pasjonatów piłki nożnej na całym świecie odkąd w 2015 roku została głównym sponsorem klubu Atletico Madryt. Legia Warszawa jest trzecim europejskim klubem piłkarskim w portfelu sponsorskim spółki. Spółka Plus500 jest czołowym internetowym brokerem kontraktów CFD (kontrakty różnicy kursowej) notowanym na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od stycznia 2015 roku jest głównym sponsorem hiszpańskiego klubu Atletico Madryt, a w czerwcu br. rozpoczęła współpracę z mistrzem Szwajcarii, BSC Young Boys.

Umowa między Legią Warszawa, a spółką Plus500 będzie obowiązywała od początku sezonu 2020/21 i została podpisana na 2 lata, z opcją przedłużenia na kolejny rok. Logo firmy będzie widniało między innymi na froncie koszulki Mistrzów Polski.

Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak wyjątkowym klubem, jakim jest Legia Warszawa. Kontynuujemy w ten sposób nasze zaangażowanie we wspieranie profesjonalnego sportu i sponsoring najwyższej klasy mistrzowskich klubów na całym świecie. Współpraca z Legią pomoże nam konsekwentnie wzmacniać międzynarodową rozpoznawalność marki Plus500, a także zwiększy znajomość naszej firmy wśród klientów w Polsce, która jest dla nas ważnym rynkiem o dużym potencjale – mówi David Zruia, Prezes Plus500, cytowany przez klubowe media Legii.

Bardzo się cieszę, że Plus500 jako międzynarodowa instytucja działająca na globalnym rynku finansowym, dostrzegła potencjał marketingowy Legii jako najbardziej utytułowanego klubu oraz najsilniejszej polskiej marki sportowej i zdecydowała się wspólnie z nami budować swoją pozycję w naszym rejonie Europy. Plus500 jest nie tylko liderem swojego rynku, ale jako główny sponsor Atletico Madryt jest także doświadczonym partnerem piłki nożnej na najwyższym europejskim poziomie. Tym bardziej jestem dumny z naszej współpracy, która dowodzi, że pozycja oraz sukcesy Legii zostały docenione w skali międzynarodowej – podkreślił właściciel Legii Dariusz Mioduski.

Klub będzie kontynuować strategiczną współpracę z Fortuna Zakłady Bukmacherskie, która od początku sezonu 2020/2021 otrzyma miano Sponsora Oficjalnego Legii Warszawa.

Nieoficjalne mówi się, że umowa Legii Warszawa z firmą Plus500 jest najwyższym kontraktem w historii polskiego futbolu. Kwoty oczywiście nie zostały podane ze względu na klauzulę poufności, ale Legii wspólpraca ze sponsorem ma przynieść większy zysk niż z Fortuny. Według informacji podawanych przez media, trzyletni kontrakt mistrzów Polski z firmą bukmacherską przyniósł klubowi około 40 milionów złotych, co już było rekordem ekstraklasy.

Źródło: własne, Biuro Prasowe Legii Warszawa

Fot: Mateusz Kostrzewa/ legia.com

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.