„Gdy byłem zawodnikiem, często chodziłem pijany. Jako trener nigdy nie byłem trzeźwy”

Były bramkarz Portsmouth, Alan Knight opowiedział o swojej karierze zakrapianej morzem alkoholu.

Alan Knight w Portsmouth jest żywą legendą, w barwach tego klubu rozegrał 683 mecze ligowe w latach 1978–2000. Były golkiper opowiedział na łamach „Daily Mail” o tym jak wyglądała jego kariera i walka z alkoholizmem.

– Ludzie mówili mi, że potrzebuję pomocy specjalisty, ale tego nie akceptowałem. Teraz mogę spojrzeć w przeszłość i powiedzieć: Tak, byłem alkoholikiem. Gdy byłem zawodnikiem, często chodziłem pijany, ale na dwa dni przed meczem przestawałem pić. Takie były zasady. Kiedy zostałem trenerem bramkarzy, zasady zniknęły. Na rozgrzewce nigdy nie byłem trzeźwy – opowiada Knight.

– Miałem takie momenty w życiu, gdy myślałem o odebraniu sobie życia. Nie miałem dokąd iść, więc spałem w aucie. Siedziałem tam i myślałem: śmierć w samochodzie, to byłoby najwłaściwsze rozwiązanie? Takie myśli przychodzą do głowy, gdy jesteś na samym dnie. Rozpadało się moje życie prywatne – byłem w separacji z żoną, straciłem dużo pieniędzy, dom. Zamiast zastanowić się nad problemami, jakie miałem na głowie, wciąż powtarzałem, że wszystko jest w porządku – wspomina były golkiper.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej w 2004 roku, Knight został trenerem bramkarzy. Jednak jego problemy z alkoholem powodowały, że był wyrzucany z każdego klubu, w którym pracował. Opamiętanie przyszło, jak sam twierdzi, w ostatniej chwili.

– Nie myślałem, że będę w stanie się pozbierać z depresji i alkoholizmu. Ale przestałem pić, znalazłem lepszy kontakt z moimi córkami. Mam wnuki. A Portsmouth najpierw zaoferowało mi pracę trenera bramkarzy i następnie ambasadora klubu – podkreśla 59-letni Alan Knight.

Były piłkarz nie pije już od 11 lat. Obecnie pomaga młodym sportowcom, którzy borykają się z uzależnieniami.

Źródło: Daily Mail

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.