fbpx

Barcelona zwolniła Setiena i zapowiada wielkie zmiany w zespole

Quique Setien nie jest już szkoleniowcem Barcelony! Kataloński klub poinformował o tej decyzji na Twitterze. Nazwisko nowego trenera władze klubu maja ogłosić w ciągu najbliższych dni.

Po blamażu Barcelony z Bayernem Monachium (2:8) wiadomym było, że godziny Quique Setiena na stanowisku szkoleniowca „Dumy Katalonii” są policzone. Tak też się stało, Hiszpan zsotał zwolniony w poniedziałkowy wieczór. Klub poinformował o tym fakcie za pośrednictwem Twittera.

– Nowy trener zostanie ogłoszony w najbliższych dniach, w ramach szeroko zakrojonej rekonstrukcji pierwszego zespołu – czytamy na profilu Barcelony na Twitterze.

Setien był trenerem „Dumy Katalonii” od 13 stycznia. Zastąpił na tym stanowisko Ernesto Valverde. Poprowadził zespół „Barcy” w 25 meczach. Faworytem do zastąpienia Setiena jest holenderski szkoleniowiec Ronald Koeman.

Kataloński klub poinformował także, że wybory prezydenckie w klubie odbędą się w przyszłym roku w pierwszym możliwym terminie po 15 marca.

– Josep Maria Bartomeu do końca kadencji będzie realizował plan poprawy sytuacji sportowej i ekonomicznej klubu, opierając się na gruntownej przebudowie kadry i planowanego budżetu – czytamy w oświadczeniu Barcelony.

Władze klubu zapowiadają również wielkie zmiany w kadrze zespołu. Według doniesień hiszpańskich mediów Barcelona jest zdecydowana na zatrzymanie jedynie czterech „nietykalnych” piłkarzy. 

Fot: https://twitter.com/FCBarcelona_es

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.