fbpx

Ciekawostki Niższych Lig. Jakub Stefaniak rozpoczął 17 sezon w barwach Szombierek Bytom

Meczem ze Zniczem Kłobuck Jakub Stefaniak rozpoczął swój 17 ligowy sezon w barwach Szombierek Bytom.

Informację o Jakubie Stefaniaku i jego przywiązaniu do bytomskiego klubu, przesłał Galaktycznemu autor blogu o IV-ligowych obecnie Szombierkach „Ocalić od zapomnienia”.

Poniżej zamieszczam treść otrzymanej wiadomości:

W piątek 21 sierpnia po raz pierwszy w tym sezonie w barwach Szombierek pojawił się Jakub Stefaniak. W ten sposób rozpoczął swój 17 ligowy sezon. Przez te wszystkie sezony grał dla Szombierek. Uzbierał w tym czasie 330 ligowych meczów (możliwe, że do bilansu można doliczyć jeszcze 5 – z tylu meczów z czasów gry w B-klasie brakuje dokumentacji, a Stefaniak był wtedy podstawowym zawodnikiem) oraz 30 bramek. Nie wliczam meczów Pucharu Polski, bo z dokumentacją tychże jest duży problem.

O wyczynie Kuby pisałem na swoim blogu przy okazji 10-lecia https://gks-szombierki.blogspot.com/2015/04/10-lat-kuby-w-biao-zielonych-barwach.html… 5 lat temu.

W tym roku minęło już 15 lat, do tego posta można dopisać problemy zdrowotne Kuby (serce), przez które musiał zawiesić karierę jesienią 2018 roku, by po 12 miesiącach wrócić do gry. Niestety, choć Kuba początkowo zgodził się odpowiedzieć na przesłane do niego pytania dotyczące jego gry przez 15 lat w barwach Zielonych, to do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. A szkoda, bo chciałem poświęcić jemu osobnego posta. A tak została tylko wzmianka i wpis sprzed 5 lat.

******

Takie historie to sól piłki nożnej i mocno zachęcam do przesyłania podobnych ciekawostek na adres mailowy portalu galaktycznyfutbol@gmail.com lun w prywatnej wiadomości na Twitterze bądź Facebooku.

Zachęcam również do obserwowania profilu autora blogu „Ocalić od zapomnienia”. https://twitter.com/jinxi75

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.