fbpx

Brak kibiców na meczach Premier League to strata 700 milionów funtów

W sobotę 12 września startuje angielska Premier League. Spotkania będą rozgrywane bez udziału kibiców.

Szef Premier League Richard Masters przyznał, że jeśli cały sezon będzie rozgrywany bez udziału publiczności, kluby stracą około 700 milionów funtów.

Pierwotny plan zakładał powrót fanów na trybuny od października. Niestety w związku z wprowadzeniem obostrzeń, które zaczną obowiązywać w Anglii od 14 września (zakaz zgromadzeń powyżej sześciu osób), nie ma większych szans, aby zamierzenia wprowadzić w życie.

Czekamy, aby zobaczyć, jaki wpływ będzie miało wprowadzenie testów i pozwoleń, których rząd zamierza udzielić na 1 października. Zobaczymy, jakie zapadną decyzję i będziemy myśleć co dalej. Musimy jak najszybciej wrócić do rozgrywania meczów z kibicami – to jest wielka rzecz, której nam brakuje. Potrzebujemy widzów i to nie tylko ze względów ekonomicznych. Dla nas jest to priorytet. Musimy jednak dostosować się do sytuacji. Październik miał być powrotem do normalności, ale musimy czekać – przyznał Masters w rozmowie z BBC.

Każdy mecz Premier League odgrywa dużą rolę dla gospodarki zarówno lokalnej, jak i krajowej. Naszym priorytetem na ten sezon jest rozegranie 380 meczów, odzyskanie pełnych stadionów oraz utrzymanie kondycji finansowej wszystkich klubów – podkreślił szef Premier League.


Źródło: BBCMiejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.