fbpx

Padł tranferowy rekord ektraklasy. Angielski Brighton wykupił dwóch reprezentantów Polski

Jakub Moder z Lecha Poznań i Michał Karbownik z Legii Warszawa zostali zawodnikami Brighton & Hove Albion FC.


Obaj zawodnicy podpisali kontrakty wczoraj po przejściu testów medycznych w Niemczech.

W przypadku Jakuba Modera został pobity transferowy rekord ekstraklasy. Brighton zapłacił za 21-letniego zawodnika 10,5 miliona euro plus ewentualne bonusy. Reprezentant Polski podpisał 5-letni kontrakt.

Legia Warszawa natomiast na transferze Michała Karbownika zarobi 5,5 miliona euro plus bonusy oraz dziesięć procent od kolejnego transferu 19-latka.

Obaj zawodnicy zostali z miejsca wypożyczeni do Lecha i Legii, ale angielski klub zastrzegł sobie w specjalnej klauzulu, że może ich ściągnąć do siebie już w połowie sezonu.

Brighton zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Premier League.

Jakub Moder występował w młodzieżowych zespołach Warty i Lecha Poznań. Sezon 2018/2019 spędził na wypożyczeniu w Odrze Opole. W obecnych rozgrywkach wystąpił do tej pory 5 razy w barwach „Kolejorza” w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Pomocnik ma już na swoim koncie debiut w reprezentacji narodowej.

Michał Karbownik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w takich klubach jak Zorza Kowala oraz Młodzik 18 Radom. Następnie występował w młodzieżowych zespołach warszawskiej Legii oraz w drużynie rezerw. Od lutego 2019 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu. W obecnym sezonie zaliczył trzy występy w ekstraklasie.

Źródło: meczyki.pl, weszlo.com


Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.