Zbigniew Boniek: Kolejny lockdown to śmierć dla klubów

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” odniósł się do obecnej sytuacji związanej z zamknięciem stadionów dla kibiców, spowodowanej przyrostem dziennych zakażeń koronawirusem.

Zbigniew Boniek nawołuje do przestrzegania zasad i wykonywania zaleceń Sanepidu odnośnie organizacji meczów. Prezes PZPN mówi wprost, że kolejny lockdown zabije piłkarskie kluby.

 Już w maju mówiłem, że koronawirus będzie się pojawiał w drużynach, bo naiwne i nielogiczne byłoby założenie, że akurat piłkarzy w cudowny sposób będzie omijał. Jeśli są trzy, cztery przypadki zakażeń w klubie, nie histeryzujmy. Jeśli jednak Sanepid zakazuje uczestniczenia w meczu, to oczywiście bez szemrania te zalecenia stosujmy. Zarazem walczmy o uniknięcie kolejnego lockdownu, bo to jest śmierć dla klubów i dla gospodarki – powiedział Boniek dziennkarzom „Przeglądowu Sportowego”.

 Granie bez kibiców jest ciosem dla każdego. Nie ma jednak co bezradnie rozpaczać. Kibic jak się przyzwyczai, że mecz może obejrzeć w domu, potrafi to zaakceptować. Jeśli jednak chodzi o finanse, przychody z dnia meczowego są istotnym źródłem dochodu dla zaledwie kilku klubów. Niektóre do organizacji meczu wręcz dokładają, konieczne wydatki przewyższają zysk – dodał prezes PZPN.

Źródło: Przegląd Sportowy

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.