fbpx

Oświadczenie KS Bestwinka dotyczące zajścia w trakcie meczu z KS Piast Bieruń Nowy w dniu 24 października

W odniesieniu do oficjalnego oświadczenia KS Piast Bieruń Nowy oraz licznych artykułów, które ukazały się w mediach opisujących skandaliczne zdarzenie podczas meczu jesteśmy zobowiązani przedstawić naszą, faktyczną wersję wydarzeń – informuje klub KS Bestwinka.

Oświadczenie KS Bestwinka dotyczące zajścia w trakcie meczu z KS Piast Bieruń Nowy.

To prawda, że całe spotkanie przebiegało w napiętej atmosferze, jednak dziwią słowa, że duże emocje towarzyszyły gościom, którzy nie mogli się pogodzić z niepowodzeniem sportowym, skoro do 84 minuty prowadzili. Faktem jest to, że gospodarze częściej przekraczali przepisy, ujrzeli więcej kartek, a kulminacyjnym punktem ich brutalnej gry było bardzo ostre starcie (ok. 60 min.) zawodnika Bierunia z naszym bramkarzem w wyniku czego zawodnik Bestwinki doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko.

Nieprawdą jest, że nasz zawodnik dostał czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika pięścią w twarz lecz za gwałtowne, agresywne zachowanie (taki zapis widnieje w protokole pomeczowym, który udostępniamy).

Nieprawdą jest to, że ukarany zawodnik Bestwinki schodząc z boiska obraził („używając słów uznawanych powszechnie za obraźliwe”) i opluł kibica. Faktem jest to, że schodząc z boiska i słysząc wyzwiska pod swoim adresem odwrócił głowę w stronę napastników i splunoł na ziemię.

Nieprawdą jest to, że między naszym zawodnikiem, a napastnikiem doszło do szarpaniny. Faktem jest, że kibic dobiegł do Szymona i uderzył go pięścią w twarz w wyniku czego został bardzo mocno poszkodowany. Obdukcja lekarska wykazała wielomiejscowe złamanie ściany zatoki szczękowej lewej, złamanie dna oczodołu, złamanie kości jarzmowej, łuku jarzmowego lewego oraz kości szczękowej.

Nieprawdą jest to, że porządkowi powołani przez Klub z Bierunia do dbania o bezpieczeństwo podczas meczu oraz o to by spotkanie toczyło się bez udziału publiczności wywiązywali się właściwie ze swoich obowiązków („dopełnili oni wszystkich obowiązków jakie zostały im powierzone”). Faktem jest to, że podczas meczu na obiekcie przebywali kibice oraz to, że zawodnik gości został brutalnie pobity przez kibica w drodze do szatni (udostępniamy zdjęcia z meczu, które to potwierdzają, na jednej z fotofrafiii widać również napastnika który zasiada na leżaku które to rozstawione były za linią końcową boiska, nie za bramą wejściową o czym mowa w oświadczeniu gospodarzy).

Na koniec naszego oświadczenia chcemy zaznaczyć, że nie rozumiemy w tej całej sytuacji próby wybielania się przez KS Piast Bieruń Nowy i próby zrzucenia całej winy na naszego zawodnika. Przedstawienie go jako brutalnego, wulgarnego, agresywnego człowieka, winnego całego zdarzenia jest niesprawiedliwe. Uważamy że Szymon zachował się bardzo niewłaściwie i niesportowo za co został ukarany czerwoną kartką, jednak tak wielka agresja skierowana w jego kierunku ze strony kibica jest niewytłumaczalna, skandaliczna i wymaga surowego ukarania.

Powołując się na słowa oświadczenia Klubu z Bierunia („Podstawą zasady piłki nożnej powinna być zasada wzajemnego szacunku, czy to na boisku czy po za nim. Klub Sportowy Piast od początku istnienia stawia sobie za cel propagowanie zdrowego ducha sportu, wzajemnego szacunku i postaw moralnych”).

Liczymy, że całe zdarzenie uda się właściwie rozwiązać, winni zajścia zostaną sprawiedliwie ukarani oraz że całe środowisko piłkarskie wyciągnie z tego tragicznego wydarzenia właściwą naukę.

KS Bestwinka

******

Więcej informacji na temat wspomnianego zdarzenia możecie znaleźć TUTAJ oraz pod linkiem https://tiny.pl/7ncjt.

Foto: KS Bestwinka

******

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.