fbpx

Zbigniew Boniek: Polska piłka może nie wytrzymać drugiego lockdownu. Dla wielu klubów mogłoby skończyć się to źle

Zbigniew Boniek przyznał w magazynie „GOL” na kanale TVP Sport, że polski futbol może nie wytrzymać skutków jakie przyniesie ze sobą bardzo prawdopodobny drugi lockdown.

Prezes PZPN uważa, że wprowadzenie drugiego lockdownu będzie zabójcze dla wielu polskich klubów. Znaczna część z nich odczuwa jeszcze skutki zawieszenia rozgrywek podczas rundy wiosennej ubiegłego sezonu.

Mamy pandemię, która nie oszczędza nikogo i powoduje wielkie spustoszenie. W każdym województwie są sanepidy organy kontrolujące, które stoją ponad PZPN w tej sprawie. My robimy wszystko, żeby grać. Wychodzimy z założenia, że jeśli gra 11 na 11 zdrowych ludzi, to nikt się nie zakazi. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy mieli problemy, ale musimy wykonywać swój zawód. Mam nadzieję, że w kwietniu i maju będzie już lepiej, nadrobimy zaległości i ze wszystkim damy radę. Są drużyny, które cały czas robią wszystko, żeby wychodzić na boisko. I im trzeba bić brawo – powiedział Zbigniew Boniek.

Mam obawy. Uważam, że drugi lockdown byłby ogromnym błędem. Pierwszy dał niewiele – przesiedzieliśmy w domach kilka miesięcy i nie spowodowało to, że koronawirus nas opuścił. Przeciwnie – mamy drugą falę. Moim zdaniem musimy więc przede wszystkim edukować społeczeństwo, by przestrzegało przepisów. Mam nadzieję, że uda nam się grać bez publiczności. Obawiam się, że polska piłka – szczególnie klubowa – mogłaby nie wytrzymać drugiego lockdownu. Podczas pierwszego kibice nie chcieli zwrotu za abonamenty czy karnety, dzięki czemu sponsorzy dużo nie stracili. Przy drugim myślę, że roszczeń byłoby już na tyle, że dla wielu klubów mogłoby skończyć się to źle – podkreślił prezes PZPN.

Źródło: TVP Sport

******

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.