Sporty zespołowe - zobacz na Ceneo/

Mateusz Cieślik, szkoleniowiec Sparty Zabrze: A mieliśmy być na szczycie

Trener B-klasowej Sparty Zabrze, występującej w zabrzańskiej grupie, dokonał podsumowania dotychczasowych występów swoich podopiecznych.

Podsumowanie występów Sparty Zabrze po 10. kolejkach obecnego sezonu. Szkoleniowiec Mateusz Cieślik.

21 punktów, 7 zwycięstw, 3 porażki. Bramki 46:18.

Czy będziemy mieli szanse na kolejne mecze? Najbliższe dni pokażą. Chcemy grać, podobnie jak większość ekip, ale wiadomo, zdrowie najważniejsze.

A mieliśmy być na szczycie! Sparta Zabrze zespół z aspiracjami, kadrą z ogromnym doświadczeniem oraz zapleczem…bije się o awans, a miało to wyglądać zgoła inaczej. Masz zespół grający i potrafiący grać w piłkę, masz szeroką kadrę z doświadczonymi oraz bardzo fajnymi młodymi zawodnikami, a co najważniejsze dobrze rokującymi na przyszłość. Patrząc na to jak przepracowałeś okres przygotowawczy, jak grałeś w sparingach z wyżej notowanymi rywalami, śmiało możesz uważać, że B-klasa to przystanek w kolejnym celu, który został założony po reaktywacji zespołu seniorów. Papier wszystko przyjmie, słowa można wypowiadać, a boisko weryfikuje. Chcąc walczyć o awans nie możesz tracić punktów z bezpośrednimi rywalami w tej stawce.

Gwarek II Ornontowice 2:3 u siebie – nie umiesz wygrać, musisz zremisować! Tak krótko mogę podsumować ten mecz.

Naprzód Świbie 0:5 na wyjeździe – najdotkliwsza porażka i dalej podtrzymuję, że w tym meczu nie zrobiliśmy nic, a wynik to najmniejszy wymiar kary dla mojego zespołu!

Victoria Pilchowice – 3:4 u siebie – mecz powinniśmy wygrać, przegrywamy, a sędzia…dno. Ale to my, mój zespół ma na boisku zrobić wszystko, żeby sędzia mimo błędów, nie zrobił ci krzywdy.

Kontuzje są wszędzie, w każdej ekipie. Pech chciał, że w moim zespole, zawodnicy zostali wyautowani przez rywali… I nie chcę siebie, jak i mojego zespołu teraz wybielać. Czy zwalać winę na sędziów oraz kontuzje. W decydujących momentach dajemy ciała, ale mogę śmiało powiedzieć, że na pewno póki piłka w grze to będzie walka na 110%!

Są cztery czołowe ekipy, gdzie tylko dwie mogą otrzymać promocje do wyższej klasy rozgrywkowej. Trzeba spiąć tyłki i zasuwać w końcówce tej rundy, żeby być ciągle blisko pozycji 2-3. Wierzę w to, że namieszamy i „wygryziemy” końcowy sukces na koniec sezonu!

Zwycięstwa cieszą, jednak w tych najważniejszych momentach wychodzi brak doświadczenia u moich młodych zawodników, dla których przeskok z juniora do seniora jest jeszcze zauważalny. Oczywiście błędy są zawsze, ale my popełniamy ich zwyczajnie za dużo. Plan na zimę? Jest! Niektórzy odejdą sami, inni zostaną wypożyczeni, kolejni przyjdą nas wzmocnić. Kilka znaczących wzmocnień się szykuje, jestem już z paroma osobami po słowie. Czas pokaże co przyniosą nadchodzące tygodnie. Bo zaraz po skończonej rundzie chciałbym już w okresie roztrenowania mieć kilka osób u siebie. Zespół będzie delikatnie przebudowany, ale dalej będzie połączeniem doświadczenia z młodością. Wzmocnienia mają wpłynąć na naszą jakość i pewność gry. Sztab trenerski również chciałbym wzmocnić.

Klub w tym okresie również nie stoi w miejscu i nie będzie zimowania. Chcemy się rozwijać i zapewnić jak najbardziej profesjonalne podejście do zajęć, meczów, treningów wszystkich grup wiekowych. Lada moment będziemy mieli do dyspozycji salkę multimedialną z rzutnikiem, ekranem najwyższej klasy. Chcemy ruszyć z programem „Sparta Team”, gdzie chłopcy, którzy się wyróżniają będą uczestniczyć w zajęciach indywidulanych oraz będą zapraszani na zajęcia pierwszego zespołu, tak żeby już od młodych lat mogli czuć atmosferę. Zobaczyć jak wyglądają zajęcia i poznawać tych „starszych”. Sparta to jedna wielka Rodzina i taką mamy wizję funkcjonowania. Czas oczywiście pokaże co z tego wyjdzie, bo jak to bywa w życiu wiemy. A kłód stawianych pod nogi cale mnóstwo, ale nie damy się! Mamy cele i chcemy je realizować!

******

Aktualna tabela B-klasy Zabrze TUTAJ

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.