fbpx

Czarni Jaworze przed meczem o być albo nie być w grupie mistrzowskiej śląskiej okręgówki

Zespół Czarnych Jaworze rozegra w sobotę 21 listopada mecz z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Mecz o ogromnym ciężarze gatunkowym, gdyż Czarni w przypadku zwycięstwa zapewnią sobie miejsce w grupie mistrzowskiej piątej grupy śląskiej klasy okręgowej.

Tylko trzy punkty zapewnią podopiecznym Krzysztofa Dybczyńskiego awans do grupy mistrzowskiej. Czarni mają na swoim koncie 26. punktów, natomiast Stal zgromadziła ich o dwa mniej. Drużyna z Bielsko-Białej ma jednak o jeden mecz do rozegrania więcej.

Artur Mazur, wiceprezes współpracującego z portalem GF klubu Jaworza, podkreśla, że sobotnie starcie będzie najważniejszym meczem obecnego sezonu.

Przed nami najważniejszy mecz w tym dość specyficznym sezonie. Mecz o być albo nie być w grupie mistrzowskiej lub mecz o wszystko. Klubu BKS Stal Bielsko-Biała nikomu na naszym terenie nie trzeba przedstawiać. To tradycja, budowana od niemal 100 lat. Niegdyś byli bliscy Ekstraklasy, dziś niestety to zespół z ligi okręgowej – powiedział działacz Czarnych.

Zarówno dla nas jak i BKS-u to bardzo ważne starcie, gdyż zwycięzca tego pojedynku będzie wiosną toczyć pojedynki w grupie mistrzowskiej, a przegrany stoczy bój o utrzymanie. Tak więc nie muszę podkreślać, jaki ciężar niesie to spotkanie – dodaje Artur Mazur.

Wiemy, iż do składu rywali powróci Adam Kozielski, najlepszy strzelec naszej podgrupy. Ponadto jakie postacie jak Kamil Sekuła, Jakub Szlosek czy młody Jakub Maj, stanowią siłę ofensywną. Zabraknie Mateusza Małaczka (pauza za kartki) w defensywie rywali, więc ta formacja będzie może nieco słabsza, aczkolwiek cały zespół na papierze wydaje być się bardzo silny – wiceprezes Czarnych komplementuje zespół Stali.

W nasze szeregi powraca, ostatnio nieobecny Jakub Krawczyk, ostoja bloku defensywnego. Łącznie trener Dybczyński ma do swojej dyspozycji 17 zawodników. Każdy z nich zna swoją wartość i każdy z nich zostawi na boisku ogromne serducho. Choć spotkanie będzie dla nas ciężkie, wierzę w wygraną naszego zespołu, a co za tym idzie – w zrealizowanie przedsezonowego celu, jakim było załapanie się do czołowej czwórki – podsumowuje Artur Mazur.

Spotkanie Czarnych Jaworze z BKS-em Bielsko Biała rozpocznie się w sobotę 21 listopada o godzinie 12.

***

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.