fbpx

Marek Saganowski odchodzi z Legii Warszawa. „Między mną a Czesławem Michniewiczem nie było żadnej współpracy”

Marek Saganowski, pełniący do tej pory funkcję asystenta pierwszego trenera w Legii Warszawa, odchodzi z klubu.

O rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z asystentem szkoleniowca pierwszego zespołu klub poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Marek Saganowski pracował w sztabie szkoleniowym warszawskiej Legii od 2016 roku. Początkowo jako asystent opiekuna rezerw, później jako szkoleniowiec ekipy grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Następnie już jako asystent trenera pierwszej drużyny Legii.

Saganowski po opublikowaniu przez klub decyzji o zakończeniu współpracy z Legią, udzielił już kilku wywiadów. Opowiedział w nich o kulisach rozstania z aktualnym mistrzem Polski.

Nie byłem do końca potrzebny w nowym sztabie Legii, nie chciałem w tym wszystkim mieszać. Chcę pracować jako pierwszy trener – powiedział „Sagan”.

Nowy szkoleniowiec przyszedł do klubu ze swoimi ludźmi, miał inny pomysł na prowadzenie drużyny. Między nami nie było żadnej współpracy, trener nie był zainteresowany, by korzystać z mojej pomocy. Taką podjął decyzję, szanuję ją, choć na pewno żałuję. Odchodzę z klubu po dziewięciu latach. Z drugiej strony wychodzę z kokonu, opuszczam strefę komfortu – podkreślił Saganowski.

 Ludzie wiążą mnie z kilkoma klubami, słyszałem o Motorze Lublin, Zagłębiu Sosnowiec. Plotki są i będą. Na razie, do grudnia posiedzę spokojnie w domu. Jestem otwarty na każdą pracę. Nie jestem człowiekiem, który może długo siedzieć w miejscu. Jeśli będą propozycje z niższych lig, na pewno je przeanalizuje – oznajmił.

Super wspominam ten czas, najpierw jako asystent trenera Dębka w rezerwach, później trenowanie CLJ-ki, no i w końcu budowanie zespołu i mistrzostwo z trenerem Vukoviciem. Dużo cudownych rzeczy – podsumował Saganowski.

Źródło: RDC, WP SportoweFakty

Foto: Legia Warszawa/Twitter

***

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.