fbpx

Zbiórka na nową nogę 16-letniego reprezentanta. Akcja „Stadiony Ekstraklasy w 24h”

Jacek Konieczny urodził się z wadą wrodzonego niedorozwoju prawej nogi. Dzisiaj jest reprezentantem Polski w ampfutbolu, a do pełni szczęścia brakuje mu nowej protezy, która ułatwi mu funkcjonowanie. W zbiórce pomaga m.in. Kacper „Qesek” Misztal, który odwiedzi wszystkie stadiony Ekstraklasy w 24h – informuje Biuro Prasowe Amp Futbol Polska.

Jacek Konieczny na swój pierwszy piłkarski trening poszedł w wieku 12 lat, a po czterech latach treningów i pierwszych występach w ampfutbolowej ekstraklasie – dostał powołanie do reprezentacji Polski.

Ze względu na swoją niepełnosprawność, Jacek potrzebuje regularnej wymiany protezy, która umożliwia mu codzienne funkcjonowanie. Nowoczesna proteza dla reprezentanta Polski to koszt 18 200 zł.

– Bardzo się cieszę z pierwszych występów w reprezentacji, a także bramek. To właśnie kibice dodają mi pewności siebie oraz motywują do ciężkiej pracy. Dzięki nowoczesnej protezie będę mógł poruszać się bez kul, a także zmniejszy się obciążenie kręgosłupa i zdrowej nogi. Bardzo gorąco zachęcam wszystkich ludzi, zwłaszcza kibiców piłkarskich, do wsparcia zbiórki na moją nową nogę – mówi Jacek Konieczny, zawodnik TS Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz reprezentacji Polski.

Pomóc Jackowi w zbiórce chce m.in. Kacper „Qesek” Misztal, który w najbliższą sobotę odwiedzi wszystkie stadiony Ekstraklasy w 24h. Częścią akcji jest również licytacja koszulek wszystkich klubów Ekstraklasy wraz z autografami zawodników, a zebrana kwota zostanie przekazana na nową nogę ampfutbolisty.

Link do zbiórki na protezę Jacka: https://zrzutka.pl/gr5nxu

Źródło: Biuro Prasowe Amp Futbol Polska

Foto: Piotr Kucza, Bartłomiej Budny

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.