fbpx

Zapora Wapienica. „Rozwijamy się i jesteśmy przekonani, że jeszcze będzie o nas głośno”

Zapora Wapienica należy do grona 50 klubów w Polsce, które nie doznały porażki w rozgrywkach A-klasy sezonu 2020/2021.

Zapora wywodzi się z założonego w 1953 roku klubu siatkarskiego LZS Wapienica, Sekcja piłkarska została powstała natomiast w 1964 roku jako LZS Pogoń Wapienica. Obecna nazwa obowiązuje od 35 lat. Największym sukcesem Zapory są występy w ślaskiej klasie okręgowej.

W lutym tego roku w klubie doszło do wielkich zmian w zarządzie. Z Zaporą pożegnali się działacze związani z nią od kilkunastu lat.

Obecny zarząd z wielką pasją realizuje swoją wizję Zapory Wapienica. W życie wdrażane są nowe projekty, bardzo mocno postawiono na pracę z młodzieżą. Klubowi „szefuje” prezes Jerzy Okrzesik.

Jerzy Okrzesik, prezes Zapory Wapienica

Ubiegły sezon, przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa, zespół Zapory zakończył na 7. miejscu w tabeli A-klasy Bielsko-Biała. W obecnych rozgrywkach podopieczni Daniela Bąka nie doznali jeszcze porażki. Drużyna z Wapienicy znajduje się na liście 50 A- klasowych klubów w Polsce, u których na koncie przegranych wciąż widnieje zero.

Zapora rundę jesienną zakończyła na piątym miejscu z dorobkiem 21 punktów (5 zwycięstw i 6 remisów) oraz bilansem bramkowym 26:14. Strata do wicelidera wynosi zaledwie cztery „oczka”. W tabeli prowadzi GLKS Wilkowice (31 pkt), który również nie przegrał żadnego spotkania.

O swoim klubie opowiedzieli Galaktycznemu Futbolowi członkowie zarządu Zapory Wapienica.

– Od początku roku zrobiliśmy wielki krok jeśli chodzi o nabór młodzieży do klubu. Na ten moment w Wapienicy trenuje około 150 adeptów futbolu. Co ważne, nie zamykamy się na nowych członków, a nabór trwa non stop. Chcemy, żeby wszyscy zawodnicy reprezentujący barwy Zapory Wapienica utożsamiali się z nimi, a w przyszłości stanowili o sile pierwszego zespołu. Warto nadmienić, ze w bielskiej A-klasie mamy chyba najniższą średnią wieku w drużynie. To budujące, gdy widzisz, ze twoi wychowankowie robią wielkie postępy, przez co szybko wskakują do zespołu seniorów – mówi Mikołaj Drążek, członek zarządu, a także koordynator ds Dzieci i Młodzieży.

– Prężenie działamy również w social mediach. Na naszym Facebooku i instagramie staramy publikować się materiały najwyższej jakości. Nieskromnie powiem, ze nie znam drugiej drużyny z regionu, nawet z poziomu IV ligi, która robiłaby to tak profesjonalnie jak my. Skład ZaporaTV dba o to, by nasi kibice mogli śledzić na bieżąco wyniki spotkań, oglądać skróty meczy, a także lepiej poznawać poszczególnych zawodników (format „sam na sam”). Z każdym dniem, wpadają nam do głowy nowe pomysły, nasza grupa ciagle się rozwija i jesteśmy przekonani, ze jeszcze będzie o nas głośno! – podkreśla działacz.

LKS Zapora Wapienica – LKS Sokół Hecznarowice [Skrót meczu]

– Od początku naszej pracy w klubie postawiliśmy na własnych wychowanków i szkolenie młodzieży. Naszą najlepszą wizytówką mogą być chociaż Szymon Mroczko czy Michał Batelt, którzy znajdują się w ekstraklasowej drużynie Podbeskidzia. To właśnie takie historie napędzają nas do działania i w tym kierunku chcemy podążać jako klub piłkarski – dodaje Tomasz Wichrzycki, wiceprezes klubu.

– Od początku roku udało nam się zbudować współpracę z nowymi podmiotami, które wspierają Zaporę. Firma Martes Sport ubrała całą drużynę seniorów, a chociażby Okay Taxi pozwala nam na ekspozycję naszych treści reklamowych w kilkudziesięciu taksówkach w mieście. Staramy się dbać o dobrą atmosferę i integrację w drużynach – grupy żaków oraz juniorów były w tym roku na tygodniowych obozach piłkarskich w ośrodku w Gluchołazach. Miarą naszych potencjalnych sukcesów są zadowolone dzieci i rodzice – wydaje nam się, że jesteśmy na jak najlepszej drodze, aby stać się jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w regionie – zaznacza wiceprezes Zapory Wapienica.

O bardzo dobrej atmosferze panującej w klubie przekonuje również bramkarz Dawid Grabski.

– W Zaporze gra mi się bardzo dobrze, mamy bardzo młody zespół, który cały czas się rozwija. Wyniki jakie towarzyszyły nam w minionej części sezonu, napędzają nas do dalszej pracy i budują atmosferę, która jest znakomita. Celem na tę rundę jest podium w bielskiej A-Klasie. Liczba punktów jakie tracimy do drużyn przed nami, nie jest wielka. W mojej opinii mamy szanse, aby skończyć sezon na „pudle”. W czym brzmi sekret tego, że jesteśmy niepokonani? Na pewno to, ze jesteśmy młodzi, pełni energii, a do tego świetnie zgrani. Trener Daniel Bąk ma na nas swój pomysł, który staramy się realizować na treningach oraz w spotkaniach o punkty. Jeśli będziemy dalej pracować tak dobrze jak do tej pory, to sądzę, że sezon 2020/2021 zakończymy bez porażki – twierdzi Dawid Grabski.

Po meczu z Sokołem Hecznarowice wygranym 5:3

******

Działacze i sztab szkoleniowy przygotowali plan meczów sparingowych. Zespół Zapory pierwsze spotkanie kontrolne rozegra w ostatni weekend stycznia 2021.

Plan sparingów Zapory Wapienica

30/31.01.2021 – Rotuz Bronow

6/7.02.2021 – Soła Rajcza

13/14.02.2021 – Góral Żywiec

20/21.02.2021 – Metal Węgierska Górka

27/28.02.2021 – LKS Goleszów

6/7.03.2021 – Błyskawica Kończyce Wielkie

13/14.03.2021 – Burza Roczyny

20/21.03.2021 – Strażak Dębowiec

28.03.2021 – CKS Piast Cieszyn

******

Ciekawy projekt jaki rodzi się w Zaporze Wapienica jest kolejnym przykładem na to, że w Niższych Ligach też można stworzyć coś „fajnego”. Mam nadzieję, że na portalu GF ten klub będzie gościł częściej, gdyż warto popierać takie inicjatywy. Ze swojej strony zachęcam do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zapory.

Linki:

Facebook

Youtube

Instagram

https://lkszaporawapienica.pl/

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.