fbpx

Warta Śrem. „Mamy pełne prawo by myśleć, że na wiosnę będziemy faworytem do awansu”

Warta Śrem zajmuje pozycję lidera piątej grupy wielkopolskiej klasy okręgowej. Po wynikach osiągniętych podczas rundy jesiennej, śremski zespół jest głównym faworytem do awansu.

Warta Śrem zakończyła jesienne zmagania bez porażki i jest jednym z dwudziestu zespołów w Polsce, które w rozgrywkach klasy okręgowej utrzymują miano niepokonanych podczas obecnego sezonu. W 16 meczach podopieczni Huberta Sciaka zgromadzili 44 punkty, notując aż 14 zwycięstw i 2 remisy. Warta może pochwalić się również najlepszą ofensywą i defensywą w lidze. Bilans bramkowy 72:12 robi wrażenie.

Rok 2021 będzie historyczny dla działalności klubu Warta Śrem. W tym bowiem czasie, najstarszy, a zarazem największy klub naszego miasta obchodził będzie jubileusz 100-lecia swojego istnienia. W przededniu tego jakże wielkiego wydarzenia, pierwszy zespół seniorów Warty zagrał najlepszą rundę w całej swojej hstorii. Pierwszy raz była to runda zakończona bez porażki – mówi Galaktycznemu Marcin Kowalczyk, członek Zarządu ŚKS Warta Śrem.

Na sukces złożyła się ciężka praca całej drużyny. Wartym podkreślenia jest fakt, że trener Sciak niemalże w każdym spotkaniu mógł liczyć na szeroką kadrę zawodników, samemu bardzo często godząc się z rolą wyłącznie szkoleniowca – a przypomnijmy, że Hubert Sciak to także czynny zawodnik, w dodatku najskuteczniejszy strzelec w historii klubu – dodaje Marcin Kowalczyk.

Hubert Sciak, szkoleniowiec Wart Śrem

Komplet wyników Warty Śrem podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021

Phytopharm Klęka 1:0 (d)

GKS Jaraczewo 4:4 (w)

Helios Czempiń 4:0 (d)

Wisła Borek Wielkopolski 2:1 (d)

Sparta Miejska Górka 4:0 (d)

Sokół Chwałkowo 5:0 (w)

Sarnowianka Sarnowa 9:0 (d)

Rydzyniak Rydzyna 5:1 (w)

Pogoń Książ Wielkopolski 7:1 (d)

Piast Nowy Belęcin 7:0 (w)

Pelikan Dębno Polskie 2:2 (d)

MTS Pawłowice 5:1 (w)

LZS Cielcza 5:1 (d)

Korona Wilkowice 1:0 (w)

Zjednoczeni Pudliszki 8:0 (d)

Kłos Zaniemyśl 3:1 (w)

Warta Śrem do wiosennych rozgrywek przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Wypracowana przewaga nad największymi rywali pozwoli na kontrolowanie rywalizacji w lidze. Awans wywalczony w roku obchodów 100-lecia klubu, byłby z pewnością spełnieniem marzeń wszystkich ludzi związanych z Wartą.

Na półmetku jakże ważnego sezonu, Warta ma 6 punktów przewagi nad kolejnym rywalem i 8 punktów nad drużyna numer trzy. Wszystko to daje pełne prawo by mysleć, że na wiosnę pierwszy zespół klubu będzie faworytem do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Pamiętajmy, że drużyna seniorska Warty Śrem to zespół funkcjonujący wyłącznie ze srodków płynących od sponsorów indywidualnych. Niestety władze naszego miasta, jako jedne z nielicznych w okręgu nie dotują rozgrywek tego szczebla. I tylko żal z takiego obrotu sprawy, a zarazem pytanie, które nasuwa się samo przez się: „Co by było gdyby…”?! – podsumowuje Marcin Kowalczyk.

******

Foto: Warta Śrem/Facebook

******

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych Warty Śrem. Linki poniżej

https://www.facebook.com/WartaSrem

https://twitter.com/WartaSrem

https://wartasrem.pl/

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.