fbpx

GKS Stromiec. „Jesteśmy po najlepszej rundzie w historii klubu”

GKS Stromiec po rundzie jesiennej obecnego sezonu znalazł się w gronie 26 zespołów w Polsce, które zanotowały komplet zwycięstw w rozgrywkach B-klasy.

Lider drugiej grupy radomskiej B-klasy wygrał wszystkie osiem spotkań. Drużyna ze Stromca jest jedną z 26 w Polsce, które na swoim szczeblu rozgrywek odniosły komplet zwycięstw. Podopieczni trenera Mariusza Nowaka są również najbardziej ofensywnie grającym zespołem. 39 strzelonych goli to zdecydowanie najwięcej ze wszystkich zespołów w lidze. Jeśli chodzi o grę w defensywie, dwanaście straconych bramek stawia GKS na drugim miejscu. Mniej (8) ma na koncie tylko KP Stanisławice, który zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli i traci do lidera trzy punkty.

Przedstawiciele GKS-Stromiec zgodnym chórem podkreślają, że miniona runda była najlepszą w historii klubu. Już chwilę po zakończeniu rywalizacji rozpoczęła się „Operacja A-klasa”. Zarządzający stromieckim klubem chcą wykorzystać nadarzającą się ogromną szansę awansu i z pewnością nie wypuszczą jej z rąk.

Zaczynając projekt tworzenia nowego GKS – u wiedzieliśmy, że cele przez nas postawione nie będą proste do zrealizowania. Dlatego od samego początku chcieliśmy zapewnić drużynie jak najlepsze warunki do rozwoju sportowego. Cieszy nas nie tylko zaangażowanie zawodników, ale także naszych kibiców, którzy pomagają w codziennym funkcjonowanie klubu. Jesteśmy po najlepszej rundzie jesiennej w historii klubu pod każdym względem, po której czeka nas długa przerwa od rozgrywek ligowych. Dlatego już teraz zaplanowaliśmy wiosenne sparingi z drużynami, która znajdują się w wyższych klasach rozgrywkowych, aby jak najlepiej przygotować się na pierwszy mecz ligowy w 2021 roku – mówi prezes klubu Hubert Rudecki.

Komplet wyników GKS-u Stromiec. Runda jesienna 2020/2021

Megawat Świerże Górne 5:2 (d)

Zorza Klwów 6:1 (w)

GKS Belsk Duży 5:2 (d)

KS Wysokin 2:1 (w)

Strażak Wielogóra 6:2 (w)

Jaguar Wolanów 6:0 (d)

Iskra Zbrosza Duża 3:2 (w)

KP Stanisławice 6:2 (d)

Zawodnicy lidera drugiej grupy radmoskiej B-klasy w swoich wypowiedziach zwracają uwagę na atmosferę panującą w samym klubie jak również otoczkę wokół. Na wielki sukces GKS-u złożyło się kilka czynników.

Od początku sezonu każdy z nas znał cel jaki sobie postawiliśmy. Awans do A-klasy naszej drużynie się po prostu należy, a jak nie teraz to kiedy? Widać jak wszyscy od zawodników po kibiców angażują się w pomoc naszemu klubowi. Konsekwentnie budowaliśmy drużynę i w końcu chyba mamy to czego oczekiwaliśmy. Historyczny wynik, wygraliśmy wszystkie mecze i na półmetku jesteśmy liderem. Jestem przekonany, że razem z chłopakami sprostamy oczekiwaniom i damy kibicom i nam samym powody do radości i wspólnie ten sukces odniesiemy – twierdzi Krystian Machalski, kapitan drużyny.

Przychodząc do drużyny nie wiedziałem czego się spodziewać tak naprawdę. Właściwie to dołączyłem do zespołu tuż przed sezonem i to kogo spotkam było mi obce. Ze słów osób, które już wcześniej znałem zostałem zapewniony o tym, że jeśli dołączę do drużyny, to będzie ona mogła zrealizować swój plan na ten sezon. W połowie rywalizacji nie żałuję podjętej decyzji, bo to o czym była mowa jest realizowane w 100%. Jestem dumny, że mogę w tym brać udział. Poznałem tu fajnych ludzi, nie tylko tych z boiska, bo i poza nim daje się odczuć to jak każdy chce tego samego. Runda wiosenna nie będzie łatwa, teraz każda drużyna wie kto jest liderem i wszyscy będą chcieli nam urwać punkty do czego nie możemy dopuścić. Trzeba dokończyć dzieło jakie zaczęliśmy i skończyć ten sezon bez porażki – dodaje król strzelców Mateusz Prokopczyk.

Rok 2020 dla stromieckiego klubu był rokiem, mógł bym powiedzieć, historycznym, a wyniki osiągnięte przez drużynę, wręcz wymarzone. Odnieśliśmy sukces nie tylko pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Ku uciesze miejscowych kibiców na półmetku rozgrywek jesteśmy samodzielnym liderem rozgrywek II grupy radomskiej B-Klasy, wygrywając wszystkie spotkania. Jest to sytuacja bez precedensu, tak efektywnie i efektownie grającej drużyny jeszcze nie mieliśmy. Oczywiście nie jest to zasługa tylko zawodników, czy trenera Mariusza Nowaka, ale też zarządu na czele z prezesem Hubertem Rudeckim. Cieszą nas również dobre relacje z wójtem Gminy. Jako zawodnik zdaję sobie sprawę, że bez pomocy wójta Krzysztofa Stykowskiego, funkcjonowanie klubu byłoby niemożliwe. W imieniu zawodników dziękujemy również sponsorom oraz kibicom którzy nas wspierają. Na wiosnę rusza druga runda rozgrywek, w której celem będzie utrzymanie pozycji lidera i wymarzony awans do A-klasy. Jest on zdecydowanie jest naszym głównym priorytetem na rok 2021 – podkreśla Paweł Biń, członek Rady Drużyny GKS-u Stromiec.

Po zwycięskim meczu z KP Stanisławice

Więcej światła na projekt, który jest realizowany w stromieckim klubie rzuca jego wiceprezes Mateusz Boguszewski.

Projekt GKS-u o którym rozmawiamy to coś zupełnie nowego. Na początku 2020 roku został wybrany nowy zarząd, który postawił sobie cel, aby w tym roku wygrać wszystko i to osiągnęliśmy wygrywając wszystkie ligowe mecze. Klub nie ma długiej historii czy też rozbudowanej infrastruktury, jak również doświadczenia, natomiast każdy wkłada ogrom pracy w rozwój naszej drużyny. Zaraz po przejęciu klubu zaczęliśmy intensywne przygotowywania do rundy rewanżowej, niestety sytuacja w kraju nie pozwoliła na wznowienie rozgrywek. Gdy tylko otrzymaliśmy zielone światło, rozpoczęliśmy intensywne treningi i przygotowania do nowego sezonu, by walczyć o awans do wyższych rozgrywek. Przy okazji pozyskaliśmy kilku bardzo dobrych zawodników, między innymi doświadczonego napastnika Mateusza Prokopczyka, który w 7 meczach ligowych strzelił 18 goli – mówi wiceprezes GKS-u.

Cel na 2021 rok to awans, lecz nie tylko. Pracujemy nad otworzeniem drużyn juniorskich, ważne jest dla nas stworzenie w naszej gminie miejsca dla młodych adeptów piłki nożnej. Kolejnym celem jest praca nad boiskiem, w czym bardzo pomagają nam radni gminy oraz wójt. To oni pozyskali środki i dzięki temu niebawem ruszy budowa budynku klubowego przy naszym stadionie. Jeśli chodzi o kadrę naszego klubu myślimy nad wzmocnieniami i są już ku temu prowadzone rozmowy. Natomiast na chwilę obecną nie możemy więcej zdradzić. Nasza drużyna to mocna ofensywa. We wszystkich 19 meczach w mijającym roku zdobyliśmy 90 bramek. Planowane transfery to wzmocnienie defensywy drużyny. Liczymy na to, że w przyszłym sezonie będziemy mogli rozgrywać mecze przy otwartych trybunach, aby z kibicami cieszyć się wspólnie naszymi sukcesami – zaznacza Mateusz Boguszewski.

Przed GKS-em Stromiec z pewnością pracowite miesiące, a klubowi pozostaje życzyć zrealizowania swoich celów.

Jako prezes życzę sobie, aby trener w 2021 roku miał zawsze zdrowych i wypoczętych zawodników do dyspozycji. Na pewno ich zaangażowanie sprawi, że zrobią wszystko, aby w rundzie rewanżowej przypieczętować awans do A-klasy – podsumowuje prezes Hubert Rudecki.

******

Link do facebookowego profilu GKS-u Stromiec znajdziesz TUTAJ

******

Czytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.