fbpx

Cyklon Rogoźnik. „Rośliśmy w siłę z meczu na mecz, a końcówka rozgrywek była dla nas wyśmienita”

Cyklon Rogoźnik zajął pierwsze miejsce w sosnowieckiej podgrupie czwartej grupy śląskiej okręgówki i wiosną zagra w grupie mistrzowskiej.

Cyklon Rogoźnik podczas rundy wiosennej powalczy o awans do IV ligi. Podopieczni trenera Mateusz Mańdoka będą występować w grupie mistrzowskiej czwartej grupy śląskiej klasy okręgowej. Za Cyklonem udana jesień, zespół nie poniósł porażki, odniósł 11 zwycięstw i siedmiokrotnie zremisował. Zespół stracił najmniej bramek spośród ligowej stawki, a jeśli chodzi o bramki zdobyte, więcej na koncie miała tylko Tęcza Błędów.

Cyklon Rogoźnik znalazł się również w gronie dwudziestu drużyn w Polsce, które nie poniosły porażki w obecnym sezonie w rozgrywkach klasy okręgowej. Więcej TUTAJ.

Szkoleniowiec zespołu z Rogoźnika Mateusz Mańdok podkreśla, że cel na obecny sezon został zrealizowany. Wiosną jego podpieczni powalczą o „coś więcej”, jednak trener zdaje sobie sprawę, że trzeba dokonać pewnych korekt, nie tylko w aspekcie sportowym.

Podsumowując minioną rundę trzeba być zadowolonym. Byliśmy najrówniej grającym zespołem. Nie ponieśliśmy porażki w całej rundzie i prezentowaliśmy przy tym fajny styl. Rośliśmy w siłę z meczu na mecz a końcówka rozgrywek była dla nas wyśmienita, co znacznie przyczyniło się do wygrania tej mocnej grupy. Najwyższy jednak czas zejść na ziemię i przestać wspominać, bo to już historia. To jak graliśmy na jesień nie ma już żadnego znaczenia! Liczy się to, że będziemy na wiosnę rywalizować w grupie „mistrzowskiej”,  gdzie znajdzie się naprawdę zacne grono, które ma chrapkę na IV ligę. W tym oczywiście my – powiedział Galaktycznemu Futbolowi Mateusz Mańdok.

Budowaliśmy tę drużynę przez dwa lata, która zrealizowała cel minimum na ten sezon. Aby powalczyć o coś więcej, trzeba delikatnych korekt, powiewu świeżości i ciężkiej pracy. Ja z perspektywy trenera tutaj właśnie widzę najważniejszy aspekt, który nam może pozwolić włączyć się o  grę o awans. I nie mam tutaj na myśli zaangażowania zawodników, bo ono jest odpowiednie. Myślę o infrastrukturze treningowej, przede wszystkim pełnowymiarowym boisku, z którego będzie można regularnie korzystać w zimę. Jeżeli to zostanie nam zagwarantowane oraz uda się utrzymać obecną kadrę, z delikatnymi korektami, to będziemy mocni. Jak będzie? Czas pokaże, żyjemy w takich czasach, że niczego nie można być pewnym na 100 procent. Życzę wszystkim zdrowia i jak najszybszego powrotu na boiska – podsumował szkoleniowiec Cyklonu Rogoźnik.

Przed zespołem okres przygotowań, podczas którego zaplanowano na chwilę obecną dziesięć spotkań sparingowych. Rywalami cyklonu będą drużyny występujące w czwartej lidze oraz klasie okręgowej: Szczakowianka Jaworzno (4 liga), Piast Przyrów (klasa okręgowa), Górnik Piaski (klasa okręgowa), Błękitni Sarnów (klasa okręgowa), Brzezina Osiek (klasa okręgowa), Sarmacja Będzin (4 liga), Bolesław Bukowno (klasa okręgowa), Warta Zawiercie (4 liga), Unia Dąbrowa Górnicza (4 liga) oraz Przemsza Siewierz (4 liga).

O terminach spotkań klub informuje na facebookowym profilu, do którego link znajduje się TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.