fbpx

LZS Chocianowice. „Rywale tanio skóry nie sprzedadzą, dlatego musimy być mocniejsi niż jesienią”

LZS Chocianowice, lider drugiej grupy opolskiej B-klasy, z kompletem zwycięstw zakończył rundę jesienną.

Zespół z Chocianowic znalazł się w gronie 26 B-klasowych zespołów w Polsce, które mogą pochwalić się kompletem wygranych podczas obecnego sezonu. Podopieczni trenera Dawida Jantosa odnieśli osiem zwycięstw i z dorobkiem 24 punktów przewodzą stawce w rozgrywkach drugiej grupy opolskiej B-klasy.

LZS Chocianowice zdominował rywalizację w lidze. Przewaga nad drugim w tabeli Jkaubem Proślice wynosi osiem punktów. Zespół lidera może się również poszczycić najlepszą defensywą i ofensywą wśród drużyn występujących w rozgrywkach drugiej grupy opolskiej B-klasy. Zaledwie cztery stracone bramki, a po stronie zysków aż 35 goli.

Klub otrzymał od Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu 6 piłek za zajęcie pierwszego miejsca wśród drużyn LZS grających w opolskich B-klasach.

Na zdjęciu prezes LZS Chocianowice Rafał Szczęsny z synem

Należy dodać, że LZS Chocianowice oprócz kompletu wygranych w obecnym sezonie, może pochwalić się serią 14 zwycięstw na własnym boisku datującą się od 19 kwietnia 2019 roku.

Jesienią w barwach LZS-u Chocianowice wystąpiło 23 zawodników. Statystyki ich występów na grafice poniżej.

Trener LZS Chocianowice Dawid Jantos o…

…podsumowaniu rundy jesiennej:

Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Był to ciężki rok, ponieważ za nami 9 miesięcy treningów, aby rozegrać 9 oficjalnych spotkań (mecz z Paruszowicami został anulowany z powodu wycofania się z rozgrywek po naszym wysokim  zwycięstwie). Ratowaliśmy się sparingami, ale kiedy nie gra się o punkty, bardzo ciężko o motywację w tak długim okresie czasu. Dlatego bardzo duże słowa uznania dla chłopaków, za tak wzorowe podejście do sprawy i konsekwentne realizowanie postawionego celu, jakim było zakończenie rundy jesiennej na pierwszym miejscu. Udało się idealnie, bo bez straconego punktu. Cieszy również fakt, że do drużyny zostali włączeni juniorzy, którzy zdobywają doświadczenie, wprowadzili rywalizację do zespołu i pomagają nam w realizowaniu naszych założeń. Pamiętajmy również o tym, że w naszym zespole gra wielu bardzo młodych zawodników, co również daje nam spokój w patrzeniu w przyszłość.  Mamy najwięcej strzelonych bramek i najmniej straconych w całej lidze, są więc podstawy do optymizmu, ale woda sodowa nie uderza nam do głowy, bo jeszcze dużo pracy przed nami.

… przygotowaniach do rundy wiosennej:

Rundę wiosenną rozpoczniemy 20 stycznia, jeżeli obostrzenia nie zostaną przedłużone. Zależnie od pogody będziemy przygotowywali się na naszym boisku i orlikach ze sztuczną nawierzchnią. Sparingi rozpoczniemy od wyjazdu do LZS Bodzanowice 14 lutego. Tydzień później 21 lutego o godz. 13:00 sparing na sztucznym boisku w Kluczborku z Widawka Lubska. 28 lutego również na sztucznej murawie w Kluczborku o godz. 13:00 rozegramy mecz w ramach Terytorialnego Pucharu Polski 2022/23 z LZS Lasowice Wielkie. Ostatni sparing rozegramy 14 marca w Strojcu. Jak można zaobserwować żadnego sparingu nie gramy u siebie, ponieważ na wiosnę czeka nas aż 5 meczów wyjazdowych i chcemy dobrze się do tego przygotować.

… cele na przyszłą rundę:

Głównym celem jest awans do A-klasy. Wiem, że rywale tanio skóry nie sprzedadzą, dlatego musimy być mocniejsi niż jesienią. Mamy tydzień dłużej na przygotowania do ligi, bo rozpoczynamy start pauzą w pierwszej kolejce rundy rewanżowej. Kolejnym celem, równie ważnym, jest konsekwentne wprowadzanie naszych wychowanków do seniorów. Robimy to stopniowo.  Jestem w ciągłym kontakcie z trenerem juniorów Danielem Drągiem, aby chłopaki jak najwięcej trenowali i dostawali możliwie najwięcej minut w pierwszym zespole.

******

Tabela rozgrywek drugiej grupy B-klasy Opole

Przed zespołem prowadzonym przez Dawida Jantosa z pewnością trudna runda wiosenna. Z pewnością większość ligowych rywali będzie przystępowała do meczów z LZS-em Chocianowice z hasłem „Bij lidera”. Czy drużyna zrealizuje swój plan awansu do A-klasy? Wydaje się, że przewaga nad pozostałymi zespołami jest zbyt duża, aby można ją było roztrwonić. Ktoś powie, że „dopóki piłka w grze itd.”, ale LZS Chocianowice, według opinii uzyskanych przez GF, odjechał reszcie ligi umiejętnościami i poziomem gry.

Zachęcam do odwiedzenia facebookowego profilu LZS-u Chocianowice. Dziękuję również Adrianowi Skowronkowi za przesłanie grafik i informacji na temat klubu.

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.