fbpx

Wojciech Mroziński: Życzę trenerom, którzy szkolą kościańską młodzież, aby „skręcili” potencjometry własnego ego

Wojciech Mroziński, redaktor portalu „Kościańska Telewizja KLIN-TV”, po raz kolejny zajął się tematem szkolenia młodzieży i „wojenkami” trenerów.

Wojciech Mroziński w swojej publikacji komentuje „rywalizację” pomiędzy działającymi w Kościanie „Akademią Obry Kościan” oraz „Akademią Piłkarską Reissa”. Redakcja „Kościańskiej Telewizji KLIN-TV” podczas tzw. medialnej wojenki, oberwała rykosztem. Promująca amatorski futbol redakcja została posądzona o promowanie jednej z Akademii. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Ja natomiast, zwróciłem uwagę na kilkanaście zdań, które Wojciech Mroziński napisał podsumowując swój artykuł. Zdecydowanie mogą się one odnosić nie tylko do trenerów czy osób pracujących w kosciańskich akademiach, ale również do wielu szkoleniowców, którym często mylą się realia w jakich funkcjonują. Amatorskie rozgrywki na głębokiej prowincji, to niestety jeszcze nie Liga Mistrzów. Zachowanie owych panów-trenerów jest po prostu żałosne, a oni sami wraz ze swoim wybujałym ego, stają się obiektem szydery czy kpin.

„Gierki” i medialne ,”wojenki” pomiędzy kościańskimi ,,Akademiami” śmieszą mnie i oburzają! Bo jak powiedział klasyk – ,,gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…”, a to z kolei napawa mnie smutkiem… Piszę te słowa nie tylko jako dziennikarz, ale przede wszystkim ojciec młodego piłkarza, członka, a jakże jednej z ,,Akademii”. Od lat z bliska obserwuję pracę obu podmiotów i czekam na jej efekty. Już wkrótce okaże się bowiem ilu zawodników, których trenują „Obra” i „Reiss”, zaistnieje na poziomie ogólnopolskim – czytamy w artykule autorstwa Wojciecha Mrozińskiego.

Piszę to nie bez kozery, ponieważ ,,Akademia Reissa” często używa sloganu – „szkolimy przyszłych reprezentantów”. Trener Domagała natomiast w swoim komentarzu wyraźnie zauważył – „bo chodzi o wyszkolenie zawodnika pod np. Lecha czy reprezentację”. Daj Boże…! Jeżeli „słowa staną się ciałem”, kościańskim trenerom zasłużenie wysokie cenzurki wystawią nie tylko kibice i dziennikarze, ale także rodzice. Rodzice, o których w tym całym zamieszaniu często się zapomina. To znaczy przypomina w sytuacji, kiedy któraś mama lub tata spóźni się z uiszczeniem składki miesięcznej – podkreśla dziennikarz „Kościańskiej Telewizji KLIN-TV”

A fakty są takie, że to w dużej mierze dzięki rodzicom obie Akademie istnieją. W rozpoczynającym się 2021 roku życzę trenerom, którzy szkolą kościańską młodzież, aby „skręcili” potencjometry własnego ego. Panowie, jesteście trenerami młodzieży, a nie reprezentacji Polski i przede wszystkim powinniście być wzorami dla swoich podopiecznych. Dzieci wiedzą i widzą więcej niż Wam się wydaje… Proszę o tym pamiętać – podsumowuje Wojciech Mroziński.

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.