fbpx

Paweł Sasin odchodzi po latach gry z Górnika Łęczna. Wzmocni zespół Arki Gdynia

Paweł Sasin nie będzie dłużej reprezentował barw Górnika Łęczna. Klub zawarł umowę transferu definitywnego zawodnika do Arki Gdynia – informuje Biuro Prasowe Górnika.

Paweł Sasin rozegrał w barwach Górnika 195 spotkań, zdobył 4 bramki oraz zaliczył 11 asyst. Sasin występował w Górniku nieprzerwanie od 2013 roku. Po raz pierwszy do Łęcznej trafił wiosną 2011 roku, na półroczne wypożyczenie z Cracovii.

– Nie spodziewałem się, że po tylu latach życie napisze taki scenariusz, że będę się żegnał z Górnikiem. Jest we mnie duży smutek, bo nie tak to sobie wyobrażałem. Myślałem, że będzie dane mi tu zakończyć piłkarską przygodę. Życie napisało jednak inny scenariusz i dziś odchodzę z klubu – powiedział Paweł Sasin, cytowany przez klubowe media Górnika Łęczna.

– Życzę Górnikowi jak najlepiej. Chciałbym aby Górnik wrócił na salony. Pozostaje we mnie wielki sentyment do klubu i drużyny bo spędziłem tu kawał swojego piłkarskiego życia. Górnik bez Sasina sobie poradzi, a Sasin za Górnikiem na pewno będzie tęsknił – dodał zawodnik.

Arka Gdynia zawarła umowę transferu definitywnego Pawła Sasina z Górnika Łęczna. Kontrakt z zawodnikiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

Urodzony 2 października 1983 roku w Radomiu zawodnik gra na pozycji pomocnika lub obrońcy. To były młodzieżowy reprezentant Polski oraz zawodnik klubów z ekstraklasy, w której zagrał 207 spotkań.

Karierę rozpoczął w sezonie 1999/2000 w Beniaminku Radom. Następnie występował w SMS-ie Wrocław, Śląsku Wrocław, Lechu Poznań, Koronie Kielce, Cracovii, Bogdance Łęczna, Warcie Poznań, ŁKS-ie Łódź i Dolcanie Ząbki.

W sezonie 2013/14  awansował z Górnikiem Łeczna do ekstraklasy i występował trzy sezony na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

W ostatnich trzech sezonach najpierw awansował z Górnikiem z 2 do 1 ligi, a podczas rundy jesiennej obecnych rozgrywek zaliczył 16 spotkań, w których strzelił dwa gole. 

Źródło: Biura Prasowe Arki Gdynia i Górnika Łęczna

Fot. Przemysław Gąbka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.