fbpx

Rywal-Ewmar Kurza Góra. „Celem w obecnym sezonie jest oczywiście utrzymanie”

Rywal-Ewmar Kurza Góra, występujący w szóstej grupie wielkopolskiej A-klasy, po trudnym okresie, wychodzi na prostą.

Jak informuje portal „Kościańska Telewizja KLIN-TV”, klub Rywal-Ewmar Kurza Góra w ubiegłym roku po śmierci wieloletniego prezesa Alfreda Kołodzieja, borykał się z dużymi problemami. Na horyzoncie pojawiło się nawet zawieszenie działaności klubu. Na szczęście działacze Rywala potrafili uporać się z kłopotami, a klub powoli wychodzi na prostą.

Udało nam się poukładać sprawy organizacyjne i finansowe, otrzymaliśmy też pomoc z gminy. Zakupiliśmy niezbędny sprzęt sportowy. Na dniach będziemy składać wniosek o dotację z Urzędu Gminy Kościan – mówi koordynator klubu Adam Stawecki, cytowany przez „Kościańską Telewizję KLIN-TV”.

Rywal-Ewmar Kurza Góra po rundzie jesiennej z dorobkiem 15. punktów zajmuje 9. miejsce w tabeli szóstej grupy wielkopolskiej A-klasy. W 12 spotkaniach drużyna odniosła 4 zwycięstwa, trzy razy zanotowała remis oraz pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana. Wiosną czeka Rywala walka o utrzymanie, gdyż przewaga nad strefą spadkową jest niewielka.

Celem jest oczywiście utrzymanieZajmujemy w tabeli dziewiąte, bezpieczne miejsce, jednak przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy punkty. Musimy zimą popracować przede wszystkim nad skutecznością, bo ta w wielu przypadkach zawodziła. W obronie nie jest źle i gdy będziemy strzelać bramki i zdobywać punkty to spokojnie się utrzymamy – podkreśla Adam Stawecki.

Zespół z Kurzej Góry zimowe przygotowania rozpocznie 20 stycznia. Podczas nich Rywal-Ewmar ma w planach sześć spotkań sparingowych. W terminach 20/21 lutego i 13/14 marca klub poszukuje drużyn, które są chętne do rozegrania meczu kontrolnego.

06/07.02 Amicus Mórka

13/14.02 KS APOL-termPIR Spławie

20/21.02  termin wolny

27/28.02 LUKS Stare Bojanowo

06.07/03 PKS II Racot

13/14.02  termin wolny


Źródło: Kościańska Telewizja KLIN-TV, własne

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.