Warta Poznań wypożyczyła Macieja Żurawskiego z Pogoni Szczecin

20-letni pomocnik Maciej Żurawski będzie do końca tego sezonu piłkarzem Warty Poznań. „Zieloni” wypożyczyli młodzieżowego reprezentanta Polski z Pogoni Szczecininformuje Biuro Prasowe poznańskiego klubu.

Maciej Żurawski w środę rano przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin do końca 2024 roku, a następnie dołączył do zespołu Warty Poznań, przebywającego na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Wychowanek Włókniarza Toruń został wypożyczony do Warty Poznań do końca czerwca 2021 roku.

– Wiedzieliśmy, że brakuje nam młodzieżowców w kadrze, więc szukaliśmy takich zawodników o dużej jakości, którzy będą mogli wskoczyć do jedenastki i ją wzmocnić. Maciek był na szczycie listy życzeń, jeśli chodzi o młodzieżowców, więc cieszymy się, że przyszedł do nas. To zawodnik o dużym potencjale,  reprezentant polskiej młodzieżówki, ma dużą wartość piłkarską. Głęboko wierzymy w to, że bardzo wzmocni rywalizację w środku pola – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Nowy piłkarz poznańskiego zespołu ma na koncie 17 występów w ekstraklasie. Ponadto wystąpił 18 razy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 17, 18 i 19. Aktualnie jest członkiem kadry U-21.

– Jestem w takim wieku, że najważniejszy dla mnie rozwój, jako zawodnika. Chcę grać jak najwięcej w PKO Ekstraklasie i pomóc Warcie Poznań utrzymać się w lidze, bo wiemy, że póki co sytuacja w tabeli nie jest zbyt ciekawa. Musimy łapać jak najwięcej punktów w rundzie wiosennej – podkreśla Maciej Żurawski.

– Zależy mi na też tym, żeby w każdym meczu grać jak najwięcej, zachować rytm meczowy i wrócić latem do Pogoni w jak najlepszej formie – dodaje zawodnik

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

******

Zobacz też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.