fbpx

Brazylijczyk Deleu został zawodnikiem IV-ligowego klubu

Luiz Carlos Santos, czyli Deleu został trenerem akademii piłkarskiej Jaguara Gdańsk oraz zawodnikiem IV-ligowej drużyny tego klubu.

Deleu trafił do Polski w 2010 roku z klubu CA Metropolitano Blumenau. Pierwszym klubem Brazylijczyka w naszym kraju była Lechia Gdańsk, w której barwach występował cztery sezony. W tym czasie w gdyńskiej drużynie rozegrał 107 spotkań i strzelił trzy gole.

Z Lechii przeszedł do Cracovii, w której spędził kolejne trzy sezony. Następnie przez pół roku był zawodnikiem Miedzi Legnica. Kolejnym klubem w karierze Deleu była Chojniczanka.

Latem 2019 roku Deleu wrócił do Gdańska, a ostatnie dwa sezony grał w drugoligowej Bytovii Bytów. 

Brazylijczyk ogółem ma na swoim koncie 178 występów w polskiej ekstraklasie, w których strzelił sześć goli i zanotował szesnaście asyst.

Tylko w tym mieście chciałem mieszkać w Polsce. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wróciłem. Stąd przez 1,5 roku dojeżdżałem na treningi i mecze Bytovii. Natomiast teraz wróciłem do Gdańska także jako piłkarz, a także zaczynam tutaj nowy etap. Będę trenerem w akademii. Takie możliwości dali mi w Jaguarze prezes Michał Jadanowski i trener Marek Szutowicz – mówi Deleu, cytowany przez sport.trójmiasto.pl.

Nie będę się oglądać ma to, co ktoś będzie gadać, że z II lidze przeszedłem do IV. Wiem, że jestem bliżej końca kariery piłkarskiej niż początku, ale myślę, że jeszcze parę ładnych lat mogę pograć. Fajnie, że dalszą grę będą mógł łączyć z pracą trenerską. Już w tym roku chciałem iść na kurs dla trenerów UEFA D, ale ze względu na pandemię wszystko zostało odwołane. Dlatego na razie nie mam żadnego dyplomu szkoleniowca, ale dużo sobie obiecuje po treningach z dziećmi, a także po zajęciach indywidualnych z młodymi piłkarzami. Gdy jeszcze grałem w Lechii, brałem już wtedy udział w zajęciach z dziećmi – dodaje 36-letni Brazylijczyk.

Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby wyniki były jak najlepsze. Z trenerem Szutowiczem współpracowałem wcześniej przez cztery lata. Zna moje możliwości. Zagram tam, gdzie będzie mnie potrzebował – podkreśla Deleu.

Jaguar Gdańsk zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli pomorskiej IV ligi. Podopieczni trenera Szutowicza mają na koncie 36. punktów. Do wicelidera (Stolem Gniewino) Jaguar traci osiem, a do lidera (Kaszubia Kościerzyna), dziewięć „oczek”.

Źródło: trójmiasto.pl, własne

Foto: Facebook/Jaguar Gdańsk

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.