fbpx

Najmłodszy trener w historii ligi belgijskiej!

Frank Lampard, Steven Gerard, Andrea Pirlo czy przed wszystkim Julian Nagelssman.
Co łączy tych dżentelmenów? Każdy z nich jest uznawany za młodego zdolnego szkoleniowca. Jest w tym dużo racji, czasami mają lepsze wyniki, innym razem gorsze, jednak niewątpliwie przyszłość przed nimi.

Dlaczego nawiązuję do młodości na ławce trenerskiej? Dlatego, że belgijski Beerschot postanowił zatrudnić w roli szkoleniowca Williama Stilla, gościa który ma dopiero 28 lat!
Pierwszą pracę jako samodzielny trener podjął już w 2017 roku, kiedy w 9 meczach poprowadził chylące się ku upadkowi Lierse, występujące wtedy na drugim poziomie rozgrywkowym.

Ostatnio był asystentem trenera Hernano Losady, który przeniósł się do MLS, by trenować drużynę DC United. Still również rozważał opcję kontynuowania przygody z futbolem po drugiej stronie oceanu. Postanowił jednak rozpocząć pracę na własny rachunek. Był to strzał w dziesiątkę! Został najmłodszym trenerem w historii belgijskiej ekstraklasy, bijąc rekord Harrego Game, który w wieku niespełna 30 lat prowadził drużynę Antwerpii w… 1953 roku!

Still swoją przygodę z profesjonalnym futbolem rozpoczął, gdy dostał propozycję z Saint Truidem gdzie został analitykiem video. Jego pracodawca nie był w stanie zaoferować mu stałej pensji, ale spisywał się tak dobrze, że szkoleniowiec drużyny Yannick Ferrera wyłożył kasę z własnej kieszeni co było dobrą decyzją, bo współpraca przeniosła się również do Standardu Liege, z którym zdobyli puchar Belgii.

Zawsze miałem w planach zostać trenerem. Nie planowałem tego kiedy to się wydarzy, ale gdy pojawiła się szansa postanowiłem ją wykorzystać. Skonsultowałem tą decyzję ze swoim otoczeniem i podjąłem decyzję. Jestem młody, ale mam już 7 lat doświadczenia w profesjonalnej piłce – mówi William Still.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.