fbpx

Maciej Wilusz wypożyczony do Śląska Wrocław

Nowym piłkarzem Śląska Wrocław został Maciej Wilusz. Obrońca trafi do Wrocławia z Rakowa Częstochowa na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

Maciej Wilusz jest wychowankiem Śląska Wrocław. W klubie z ul. Oporowskiej przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, a w wieku niespełna 17 lat wyjechał do Holandii, gdzie bronił barw SC Heerenveen i Sparty Rotterdam.

Do kraju wrócił w 2010 roku, reprezentując następnie MKS Kluczbork, GKS Bełchatów, Lecha Poznań i Koronę Kielce. Z Kolejorzem zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski. Po zakończeniu sezonu 2016/17 odszedł z Lecha do FK Rostow. W lidze rosyjskiej występował także w Uralu Jekaterynburg, zapisując na swoim koncie łącznie 50 meczów w Premier Lidze.

Przed sezonem 2020/21 Wilusz związał się z Rakowem Częstochowa. W polskiej Ekstraklasie rozegrał do tej pory 90 spotkań, z czego dziesięć w obecnych rozgrywkach. 32-latek za kadencji trenera Adama Nawałki czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski.

Jestem wrocławianinem i mam duży sentyment do Śląska. Choć od czasu mojego odejścia klub naprawdę bardzo mocno się zmienił i rozwinął na wielu polach, to czuję wielką radość, że będę mógł zagrać dla WKS-u. Ze swojej strony na pewno mogę zadeklarować pełne zaangażowanie i walkę za każdy razem, gdy pojawię na boisku – mówi Maciej Wilusz, cytowany przez klubowe media.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Śląska Wrocław

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.