fbpx

Ruch Chorzów na rynku transferowym. Sztab szkoleniowy testuje nowych graczy

Okres przygotowawczy u lidera trzeciej grupy III ligi idzie pełną parą. Natomiast , jeśli chodzi o nowych graczy, Ruch Chorzów na razie może pochwalić się jednym transferem. Wiosną w zespole Łukasza Berety zobaczymy Piotra Wyrobę z Rekordu Bielsko-Biała. Ale nie jest tak, że trener Niebieskich nie szuka nowych twarzy do swojego zespołu.

Z końcem roku pojawił się temat pozyskania napastnika Michała Fidziukiewicza, byłego zawodnika Stali Stalowa Wola, który dla Stalówki jesienią zdobył 18 bramek. Sam zainteresowany wyraził chęć gry w Ruchu, ale gdy Fidziukiewicz rozwiązał kontrakt ze Stalą, po tego zawodnika ustawiła się kolejka chętnych. Piłkarz nie podjął jeszcze decyzji, ale trener chorzowian zapewnia, że temat wciąż jest aktualny.

Trenerom z Cichej na pewno wpadł w oko 19-letni pomocnik Filip Łukasik. Gracz trzecioligowego Pniówka Pawłowice, który formalnie jest zawodnikiem GKS-u Jastrzębie. Ojcem piłkarza jest szkoleniowiec Pniówka Grzegorz Łukasik. W tym przypadku byłoby to wypożyczenie do Ruchu.

Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał, 17-letni Mateusz Wojtek, wychowanek Akademii Ruchu Chorzów. Dobrze na testach wypadł też Dawid Wojtyra, ze Znicza Kłobuck, który jesienią zdobył 12 bramek – w jego przypadku temat przeprowadzki do Chorzowa wróci latem.

W ostatnich godzinach pojawił się temat pozyskania Michała Biskupa, byłego zawodnika GKS-u Tychy.

Sztab szkoleniowy Ruchu Chorzów nie przekonał się do umiejętności prezentowanych przez Michała Maja ze Stali Brzeg, który wrócił do swojego klubu. Natomiast Michał Rakowicki, boczny pomocnik Piasta Gliwice, wobec braku jednoznacznej decyzji sztabu szkoleniowego Ruchu, skorzystał z oferty rywala zza miedzy – Polonii Bytom.

Nie znaczy to jednak wzmocnień na Cichej nie będzie, do końca okienka pozostało jeszcze trochę czasu. 

Ruch Chorzów z dorobkiem 44 punktów zajmuje pozycję lidera tabeli trzeciej grupy III ligi.   

Autor tekstu: Jacek Rebensztok   

******

Czytaj też: 

                                             

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.