fbpx

Co słychać w Polonii Bytom?

Polonia Bytom, która po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w trzeciej grupie III ligi, weszła w pełny rytm przygotowań.

Poloniści jak na razie zakontraktowali dwóch zawodników Szymona Gemborysa z Unii Kosztowy i Damiana Celucha ze Stali Brzeg. Celuch został sprowadzony za Adama Żaka, w barwach Stali Brzeg w 17 meczach, zdobył 10 bramek. Nowy napastnik pokazał się już z dobrej strony w meczu kontrolnym z Odrą Opole, gdzie zdobył pierwszą bramkę dla Polonistów. Drugiego gola strzelił Filip Żagiel, który nie znalazł uznania u trenerów pierwszoligowego Stomilu Olsztyn i wiosnę spędzi w Bytomiu. Sparing z Odrą Opole zakończył się przegraną Polonii 2:3.

Kogo jeszcze wiosną możemy zobaczyć w barwach bytomskiego zespołu?

W bramce swoją szansę dostanie Szymon Gniełka z Unii Oświęcim. Dawid Gargasz dotychczas podstawowy bramkarz Polonii, będzie wypożyczony prawdopodobnie do czwartoligowej Szczakowianki Jaworzno. Wciąż testowani są Kamil Bętkowski, Sebastian Pączko z Gwarka Tarnowskie Góry i Paweł Szołtys, który po przygodzie z Chojniczanką Chojnice wrócił na Śląsk.

Wydaje się, że najbliżej do podpisania umowy ma Bętkowski, który zdobył gola w drugim sparingu z Wieczystą Kraków. Bytomianie też w tym drugim meczu kontrolnym , musieli uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając także 2:3. Do bramki rywala po raz kolejny trafił Filip Żagiel.  

Na pewno siłę ataku wzmocniłby Sebastian Pączko, niezwykle skuteczny zawodnik, który mógłby powrócić na „stare śmieci” prawie po czterech latach nieobecności. W sezonie 2015/16 wystąpił w 21 spotkaniach, II-ligowej wówczas Polonii Bytom.

Foto: Polonia Bytom/Facebook

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Co słychać w Polonii Bytom?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.