fbpx

Grecki obrońca Mavroudis Bougaidis wraca do Polski. Dołączył do kadry pierwszoligowca

Mavroudis Bougaidis będzie występować w Chrobrym Głogów. 27-letni środkowy obrońca, podpisał dziś półtoraroczny kontrakt.

Mavroudis Bougaidis w przeszłości już dwukrotnie występował w Polsce. W sezonie 2014/15 rozegrał 12 meczów w Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk, a w rundzie wiosennej 2017/18 i przez cały sezon 2018/19 grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W zespole „Górali” wystąpił łącznie w 28 spotkaniach na poziomie 1 Ligi.

Karierę zaczynał w greckich klubach Aris Saloniki i AEK Ateny. Następnie przeniósł się hiszpańskiej Granady CF . Dalszy etap kariery to kolejne wypożyczenie i wspomniany okres w Lechii Gdańsk. Po tym czasie powrócił do Grecji i reprezentował takie kluby jak Panthrakikos Komotini i PGS Kissamikos (obecnie PAE Chania).

W 2017 roku grecki środkowy obrońca przeszedł do GAIS Goteborg rywalizującego w szwedzkiej drugiej lidze. Następnie rozpoczął etap w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Po wyjeździe z Polski, jesienią poprzedniego sezonu, został zawodnikiem PAO Koufalion z 5 ligi greckiej.

To zawodnik, który miał styczność z Polską i ogółem ciekawe doświadczenia, dobre CV, ale liczy się to, co jest teraz. A teraz ma 27 lat i jest zmotywowany, bo chce wrócić do tego, co było wcześniej. Ze względów prywatnych musiał wrócić do siebie na półtora roku. Na kolejne półtora roku podpisał kontrakt z nami, ale przez najbliższe pół musi się pokazać, abyśmy kontynuowali z nim pracę. Na pewno ma dużo do udowodnienia. To dla niego duża szansa i sam dziękuje za to, że taką otrzymał. Chcemy mu ją dać, pewnie w jakimś stopniu też ryzykując. On sam to docenia i szanuje – powiedział trener Chrobrego Głogów Ivan Djurdjević.

Chrobry Głogów zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Chrobrego Głogów

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.