fbpx

UEFA podjęła decyzję w sprawie mistrzostw Europy. Jest komunikat

Na środowym spotkaniu władz UEFA z przedstawicielami miast-gospodarzy podjęto decyzję, że tegoroczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dwunastu krajach, tak jak pierwotnie planowano.

W marcu ubiegłego roku turniej, który pierwotnie miał odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, został przełożony z powodu pandemii koronawirusa o dwanaście miesięcy. Zgodnie z pierwotnym planem, turniej miało gościć dwanaście miast rozsianych po całej Europy.

Mimo wciąż trwającej pandemii władze UEFA nie chcą zmieniać pierwotnych założeń i optują za organizacją EURO w dwunastu krajach. W środę doszło do spotkania z przedstawicielami miast-gospodarzy.

– UEFA zobowiązała się do zorganizowana Euro 2020 w 12 wcześniej wytypowanych miastach. To sztandarowy turniej piłki reprezentacyjnej w Europie, który jest ważnym źródłem finansowania piłki amatorskiej i szerszego rozwoju futbolu – powiedział szef europejskiej federacji Aleksander Ceferin.

– Jestem optymistą. Myślę, że im bliżej turnieju, tym sytuacja z wirusem będzie inna – dodał.

Szef UEFA chciałby, aby mistrzostwa odbyły się z udziałem publiczności.

– Kibice są ważnym czynnikiem. Sprawiają, że piłka jest wyjątkowa. Musimy zrobić wszystko, by umożliwić im powrót na stadiony – podkreślił Ceferin.

Turniej ma odbyć się w dniach 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku. Gospodarzami mistrzostw będzie dwanaście miast: Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Rzym i Sankt Petersburg.

Źródło: UEFA.com

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.