fbpx

Tomasz Hajto jako winnego kontuzji Krystiana Bielika wskazał legendę Manchesteru United (WIDEO)

Tomasz Hajto w programie „Prawda Futbolu” odniósł się do kontuzji Krystiana Bielika. Zdaniem Gianniego winnym zaistniałej sytuacji jest…Wayne Rooney, szkoleniowiec Derby County.

Krystian Bielik doznał urazu podczas meczu przeciwko Bristol City. Reprezentat Polski opuścił boisko z nienaturalnie skręconą nogą. Poniedziałkowe badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Krystian Bielik, który dopiero co wrócił do gry po 10-miesięcznej przerwie po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, po raz drugi doznał identycznej kontuzji.

Reprezentant Polski może pożegnać się z występem na Euro, przed nim wiele miesięy żmudnej rehabilitacji. Tomasz Hajto jako winnego zaistniałej sytuacji wskazał Wyane’a Rooneya, szkoleniowca Derby County.

– Bielik to jest niesamowicie utalentowany chłopak. Sympatyczny, miły, ale ma charakter. Jest to na pewno dramat. Musi teraz niesamowicie uważać. Chłopak ma duży problem. Wszystko leży w głowie. Najgorsze są te dni po operacji. Budzisz się i wiesz, że musisz znów walczyć 8 miesięcy o powrót. Drugi raz to samo kolano… Będzie bardzo ciężko. To zostaje w głowie. Nawet przy lekkich bólach zaczynasz się obawiać – powiedział Hajto.

– Wayne Rooney był wybitnym piłkarzem, ale jako trener kompletnie nie ma doświadczenia. Jak piłkarz wraca po kontuzji, to trzeba mu dozować grę. Po tak ciężkiej kontuzji, to nie możesz tego chłopaka wrzucać co trzy dni w mecz. Brak okresu przygotowawczego i brak doświadczenia sztabu szkoleniowego doprowadziły do takiej sytuacji, jaka się stała. Ja bym nie winił Bielika. Za to w stu procentach winiłbym Rooneya. Wrzucił go w normalny trening i normalne mecze, a tak nie wolno robić – dodał Gianni.

– Wydaje mi się, że jest Bielik troszkę „szklany”, czyli kontuzjogenny. Wszedł w rytm meczowy, zagrał 12 czy 13 spotkań, praktycznie wszystkie całe. To duże obciążenie, bo ta liga jest wymagająca. Wiem, bo tam grałem. On gra na pozycji, na której człowiek cały czas się obraca, biega. Pisałem z nim, mówiłem, mu że dla mnie jest środkowym obrońcą. On twierdził, że czuje się pomocnikiem. Uważam, że na obronie tych kontuzji miałby mniej – podkreślił były reprezentant Polski.

– Przez sytuację Derby w tabeli Bielik został wrzucony na środek oceanu w łódce, która miała parę dziur. Brak doświadczenia Rooneya przyczynił się do tego, że Bielik ma kontuzję. Szkoleniowiec, który zjadł zęby na trenerce, zareagowałby inaczej – podsumował Tomasz Hajto.

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.